گاسیمبور با غلبه بر کاکس/کشتی آزاد آمریکایی قهرمان جهان شد و اولین مدال طلا را کسب کرد.نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم ایران با غلبه بر جیدن کاکس آمریکایی برای دومین سال متوالی طلای جهان را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا، در پایان دومین دوره رقابت های کشتی آزاد در سه وزن مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بلگراد صربستان، کامران قاسم پور دارنده مدال طلای جهان در سال ۲۰۲۱ در دیداری سرنوشت ساز در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم به مصاف جدن کاکس رفت. دارنده دو مدال طلای جهان و یک برنز المپیک آمریکا روی فرش رفت و در پایان ۲ بر صفر پیروز شد و این کشتی گیر قدرتمند سیاهپوست برای دومین سال متوالی مدال طلای جهان را از آن خود کرد.

نیمه اول این نبرد با نابودی قاسم پور و در هم کوبیدن حریف آمریکایی چوپان سیاه با نتیجه دو بر صفر به سود قاسم پور به پایان رسید. در نیمه دوم این مبارزه کاکس در هر دری تلاش کرد تا از قاسم پور امتیاز بگیرد اما با دفاع مستحکم قاسم پور موفق به کسب امتیاز نشد تا این دیدار سرنوشت ساز با برتری ۲ بر صفر قاسم پور به پایان برسد.

قاسم پور سال گذشته در فینال مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ موفق شد این کشتی گیر آمریکایی را در مبارزه ای سخت و سخت با نتیجه ۳ بر ۳ شکست دهد و به مدال طلای جهان دست یابد.

پیش از این در دور مقدماتی این وزن که دیروز (جمعه) برگزار شد، قاسم پور در دور اول استراحت کرد، سپس در یک فرصت ۳ دقیقه ای با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر عدلان فیشخانوف از فرانسه را شکست داد. در فینال قاسم پور احمد باتایف دارنده مدال نقره اروپا ۲۰۲۲ از بلغارستان را با نتیجه ۷ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز مقابل میرجانی میسورادزه از گرجستان روی فرش رفت و در نهایت با نتیجه ۵ بر صفر پیروز شد و فینالیست شد.

پیش از این یونس امامی نیز با غلبه بر حریفی از هند با زمان ۷۴ کیلوگرم به مدال برنز جهان دست یافت.

بدین ترتیب در پایان رقابت های کشتی آزاد ۷ وزن قهرمانی جهان در صربستان، کامران قاسم پور در ۹۲ کیلوگرم، محمد نخودی ۷۹، حسن یزدانی ۸۶ کیلوگرم، یونس امامی ۷۴، امیرحسین زار در ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند. در وزن و همچنین مدال برنز کسب کرد.

علیرضا سرلک نیز با وزن ۵۷ کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت، شاهزاده محمد یزدانی طبق اعلام کادر فنی به وزن ۷۰ کیلوگرم نرسید و حضور در مسابقات جهانی را از دست داد.

در ادامه این رقابت ها و در شب پایانی رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم و رحمان عموزاد خلیلی در وزن ۶۵ کیلوگرم فردا شب (یکشنبه) به ترتیب به مصاف ری هیگوچی از ژاپن و جان دیاکومیهالیس از آمریکا می روند و محمدحسین محمدیان پیروز خواهد شد. همچنین برای کسب مدال برنز جهانی به روی تشک بروید.

انتهای پیام