کیفیت هوای قابل قبول در پایتخت پس از وزش بادبا اعلام شرکت پایش کیفیت هوای تهران امروز (۲۸ اسفند) به دلیل شرایط ناپایدار جوی و وزش باد موثر، کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبول بوده و تا پایان روز ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، پیش بینی های انجام شده از سوی شرکت پایش کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که بامداد روز شنبه (۱۷ اسفند) به دلیل شرایط ناپایدار جوی و وزش باد موثر، با وجود شروع ترافیک، کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبول خواهد بود. خودروها در برخی نقاط شلوغ پیش بینی می شود غلظت آلاینده ها افزایش یابد و وضعیت ناسالم برای گروه های آسیب پذیر ایجاد شود.

تداوم وزش بادهای موثر در طول روز تا حدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند. این شرایط جوی تا پایان روز (۷ اسفند) ادامه خواهد داشت و در اکثر مناطق وضعیت قابل قبولی پیش بینی می شود.

کاهش نسبی سرعت باد تا بامداد یکشنبه (۳۰ اسفند) منجر به انباشت آلاینده ها می شود، البته با توجه به کاهش تردد خودروها در روزهای تعطیل، پیش بینی می شود وضعیت قابل قبولی در اکثر مناطق برقرار شود.

عدم وزش بادهای موثر در طول روز باعث محدود شدن انتشار آلاینده ها می شود. جوی آرام تا ساعات پایانی روز یکشنبه (۲۹ اسفند) انباشت آلاینده ها را به دنبال خواهد داشت و در برخی از مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا پیش بینی نمی شود.

به گزارش ایسنا، شاخص آلاینده هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته “ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون” با میانگین ۷۱ بوده و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی قرار دارد. شاخص آلاینده در حال حاضر «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر