کواس چغندر و مقوی کلم: اگر؟


به نظر می رسد که ساده ترین چیزها اغلب قوی ترین هستند. تونیک – نوشیدنی هایی که با گذشت زمان به “تن” بخشیدن به بدن یا برخی از سیستم های بدن کمک می کنند – یک مثال عالی. ساده و ساخته شده از مواد فروتن مانند چغندر و کلم ، می توانند به یک نیروی تغذیه کننده تبدیل شوند.

کواس چغندر و مقوی کلم در رژیم غذایی برای سندرم روده ای و روانی (GAPS) استفاده می شود ، اما هرکسی از مصرف روزانه خود سود می برد. در این مقاله دلیل آن را توضیح می دهم و چند دستور العمل به شما ارائه می دهم. امیدوارم از شما الهام گرفته شود که آنها را برای خود و عزیزانتان بسازید. اگر هرگز تخمیر لاکتو را امتحان نکرده اید ، این مکان عالی برای شروع است!

هر دو کواس چغندر و مقوی کلم دارای لاکتو تخمیر هستند. در حقیقت، کواس به معنای “نوشیدنی تخمیر شده” ، معمولاً از روسیه. از آنجا که هر دو دارای تخمیر لاکتو هستند ، سرشار از ویتامین C موجود در بیولوژیکی هستند (بنابراین می توانید اسید اسکوربیک را که مصرف می کردید خاموش کنید) و برخی از ویتامین های گروه B. آنها همچنین سرشار از آنزیم های زنده و اسید لاکتیک روده آرام بخش هستند. سرشار از باکتری های مفید یا لاکتوباسیل ها. کتاب من را ببینید تکنیک های پخت کامل برای رژیم GAPS برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای تخمیر لاکتو

در دنیای غذا به خوبی شناخته شده است که چغندر فوق العاده شفابخش است. رنگ قرمز چغندرها نکاتی از عملکرد آنها را نشان می دهد. چغندر به عنوان تصفیه کننده خون یا تصفیه کننده خون شناخته می شود. این ویژگی منحصر به فرد است که کواس چغندر را برای کبد بسیار مفید می کند. در حالی که می توانید کواس چغندر را در هر زمان از روز بنوشید ، من پیشنهاد می کنم آن را هنگام بیدار شدن و / یا هنگام خواب با معده خالی بنوشید تا از قدرت پاک کنندگی منحصر به فرد چغندر بهتر استفاده کنید.

چغندر در طب عامیانه برای اهداف درمانی برای درمان موارد کم خونی ، سرطان خون و حتی سرطان استفاده می شود. چغندر به دلیل خاصیت ادرارآور ، می تواند به آرتروز و مشکلات مفصلی کمک کند و شناخته شده است که به تنظیم فشار خون کمک می کند. من مراجعه کنندگان به سنگ کلیه داشتم و بعد از اینکه آنها روزانه دو تا سه اونس کواس چغندر نوشیدند ، گزارش دادند که آنها رفته اند. چغندر همچنین سرشار از آمینو اسیدهای بتائین و گلوتامین است. بتائین به عملکرد کبد ، سم زدایی ، سلامت قلب و عروق و موارد دیگر کمک می کند. به هر حال ، گلوتامین در سیستم ایمنی روده نقش دارد. خوردن چغندر به وضوح مفید است ، بنابراین چغندر بخورید! و برخی دیگر نیز تخمیر می شوند ، زیرا عمل تخمیر تمام مزایای آنها را افزایش می دهد و جذب را تسهیل می کند.

تقویت کننده کلم هدیه خود را دارد: هدیه تحریک گوارش. مدتهاست که شناخته شده است که به مشکلات گوارشی و ناراحتی های معده کمک می کند. خوردن هر نوع کلم – فقط چند لقمه کلم خام قبل از غذا ، آب کلم خام ، کلم ترش (کلم ترش یا کیمچی) و آب کلم تخمیر شده – همه مفید هستند. پیشنهاد می کنم قبل از غذا مقوی کلم بنوشید و نحوه هضم غذا را بررسی کنید. این فوق العاده ارزان و ساخت آن آسان است. یک امتیاز اضافی: بسیاری از مردم نمی دانند که کلم معمولی دارای مقدار زیادی ویتامین C است. تخمیر کلم باعث افزایش بیشتر آن می شود!

برای تهیه کواس چغندر و مقوی کلم ، ابتدا باید آب پنیر را تهیه کنید. من دستور العمل سریع آب پنیر را در زیر قرار داده ام. با این حال ، اگر ترجیح می دهید از آب پنیر به عنوان مخمر استفاده نکنید ، می توانید از یک بسته اولیه سبزیجات از Cultures for Health استفاده کنید. همچنین می توانید آب پنیر یا خمیر ترش را به طور کامل کنار بگذارید ، که منجر به تونیک هایی می شود که طعم آنها کمی شورتر است.

علاوه بر این ، باید به خاطر داشت که کواس چغندر و مقوی کلم – “مقوی” هستند ، نه نوشیدنی. کمی راه طولانی را طی خواهد کرد. دو یا سه اونس یا کمی بیشتر در روز کافی است.

یک چهارم ماست تجاری حدود 2 فنجان آب پنیر و 1 فنجان پنیر کفیر تولید می کند. ماست خانگی به دلیل ویسکوزیته بیشتر آب پنیر را می دهد. پنیر و پنیر را در شیشه های شیشه ای در یخچال نگهداری کنید. آب پنیر در یخچال تا شش ماه دوام می آورد. ماست یا پنیر کفیر در صورت هوابندی چند هفته دوام می آورند.

عناصر
1 لیتر شیر طبیعی با کیفیت خوب با ماست یا کفیر (گاو ، گوسفند یا بز) بدون پرکننده (ترجیحا با گیاهان دارویی و خانگی)

تجهیزات خاص:
1 الک با مش خوب (ترجیحا به شکل مخروط)
چندین لایه گاز یا حوله چای ، فیلتر قهوه ، دستمال کتانی یا کیسه شیر آجیل
2 فنجان مایع یا کاسه متناسب با شبکه

دستورالعمل ها

  1. فیلتر را داخل مایع قرار دهید. با 4 لایه گاز یا حوله چای ، فیلتر قهوه یا دستمال کتانی بپوشانید. همچنین ، اگر از یک کیسه شیر آجیل استفاده می کنید ، آن را روی یک کاسه قرار دهید تا صاف شود.
  2. یک قاشق ماست یا کفیر را در یک الک یا یک کیسه شیر آجیل بریزید. آب پنیر به اندازه مایع می ریزد و ماست یا پنیر کفیر باقی مانده در فیلتر یا کیسه باقی می ماند.
  3. به مدت 12-36 ساعت روی پیشخوان بگذارید تا صاف شود. (هرچه مدت بیشتری قطره شود ، پنیر سفت تر می شود.)

با توجه به عملکرد آن به عنوان تصفیه کننده خون و حمایت از کبد ، توصیه می شود کواس چغندر را با معده خالی ، صبح و عصر بنوشید. در صورت تمایل می توانید آن را با آب رقیق کنید. 2 کوارت می کند.

عناصر
1 چغندر ارگانیک متوسط ​​، خرد شده (رنده نکنید)
1 قاشق غذاخوری نمک دریایی معدنی بالا
5 حبه سیر ارگانیک ، پوست کنده (اختیاری)
1 فنجان آب پنیر (دستور بالا)
1 قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده (اختیاری)
آب خالص و بدون کلر (ترجیحا چشمه ای یا فیلتر شده)

تجهیزات خاص:
شیشه گردن پهن 2 لیتری با درب 2 تکه (یا قفل هوا)

دستورالعمل ها

  1. مواد را در یک ظرف بریزید. فقط تا شیشه های “شانه” را با آب پر کنید. درپوش را محکم محکم کنید.
  2. به مدت 2-5 روز روی دمای تخمیر در دمای اتاق (68-72 درجه فارنهایت) بگذارید تا درب آن سفت شود و دیگر نتوانید آن را با انگشتان خود فشار دهید. در یخچال قرار دهید.
  3. هر بار که نوشیدنی را ریختید کواس چغندر را با آب بریزید. هنگامی که چغندرها رنگ پریده می شوند ، دوباره از ابتدا شروع کنید.

گزینه آب پنیر وجود ندارد: آب پنیر را خاموش کرده و یک قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید (فقط 2 قاشق غذاخوری نمک).

تقویت کننده کلم ، مانند همه مخمرهای کلم ، به ویژه برای افزایش اسید معده مفید است ، بنابراین بهتر است آن را قبل از غذا بنوشید. از سالی فالون و مری اینیگ برای دستور اصلی تشکر می کنم سنت های مغذیبه این دستور برای GAPS اقتباس شده است. 2 کوارت می کند.

عناصر
cab کلم سبز ارگانیک
1 قاشق غذاخوری نمک دریایی معدنی بالا
¼ لیوان آب پنیر
آب خالص و بدون کلر (ترجیحا چشمه ای یا فیلتر شده)

تجهیزات خاص:
شیشه گردن پهن 2 لیتری با درب 2 تکه (یا قفل هوا)

دستورالعمل ها

  1. کلم را با چاقوی فولادی ضد زنگ ریز خرد کنید. در یک کاسه فولاد ضد زنگ قرار دهید.
  2. به مدت کوتاهی با چکش گوشت یا چکش چوبی بمالید تا برگها آب آزاد کرده و سبز روشن شوند. همچنین با دستان تمیز چند دقیقه ماساژ دهید.
  3. همه مواد را در یک ظرف بریزید. شانه ها را تا شانه ها با آب پر کنید و بین تونیک و درب آن حدود 2 اینچ فاصله بگذارید.
  4. روی آن را محکم بپوشانید و 2-3 روز در دمای اتاق (68-72 درجه فارنهایت) بگذارید تا درب آن سفت شود و دیگر نتوانید آن را با انگشتان خود فشار دهید. در یخچال قرار دهید.

بدون گزینه نمک: نمک را خاموش کرده و ¼ فنجان دیگر آب پنیر را اضافه کنید.

نه نمک و نه آب پنیر: نمک و آب پنیر را با خمیرمایه گیاهی که طبق دستورالعمل استفاده شده جایگزین کنید. برای تنقلات سبزیجات بدون محصولات لبنی ، به فرهنگ های بهداشتی مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آب پنیر ، ماست و کفیر و طرز تهیه آنها ، به بخش “پرورش محصولات لبنی” در کتاب من مراجعه کنید. تکنیک های پخت کامل برای رژیم GAPSبه همچنین اطلاعات و تکنیک های زیادی برای تخمیر لاکتو پیدا خواهید کرد.

تصویر اصلی از iStock / Deagreez. ارسال تصاویر از مونیکا کارادا

مونیکا کارادا ، MA ، CNC ، CGP ، سرآشپز ، مشاور تغذیه معتبر و متخصص GAPS است که از ارتباط بین غذا و رفاه لذت می برد. او یک معلم ، سخنران ، مشاور و نویسنده زنده است که ابزارها ، دانش و الهام خود را برای تهیه غذاهای مغذی و سنتی به اشتراک می گذارد. مونیکا بیش از 13 سال است که غذا را به عنوان دارو پس از 18 سال در زمینه تهیه و پخت پایدار غذا ، طراحی و مدیریت منو آموزش می دهد. او عضو هیئت مدیره بنیاد Weston A. Price Foundation است و سرآشپز GAPS در تیم آموزشی GAPS به همراه دکتر ناتاشا کمپبل مک براید است. مونیکا برنامه تربیت معلم خود را با عنوان “آشپزی برای رفاه” در سال 2012 آغاز کرد و فارغ التحصیلانی در سراسر ایالات متحده ، هنگ کنگ ، کانادا و مکزیک دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مونیکا ، کتاب ها ، نمودارها و برنامه آموزش معلم غذای سنتی ، چه برای تعیین وقت مشاوره و چه برای سفارش اجرا در رویداد خود ، به Simply Being Well مراجعه کنید.

محصولات مونیکا کارادا

مطالب مرتبط

غذاهای تخمیر شده بازبینی هادیدگاهتان را بنویسید