رژیم لاغری سریع

کنترل بارداری: اطلاعاتی در مورد انواع و روش های پیشگیری از بارداری


۳ پیشگیری از بارداری – برای همه است

3 پیشگیری از بارداری - برای همه است
عنوان اضافه کنید

پیشگیری از بارداری فقط وظیفه خانم ها نیست – حتی آقایان هم باید کار خود را با کاندوم انجام دهند.

همه ما عاشق رابطه جنسی هستیم، اینطور نیست؟ به هر حال، زمانی که جنسیت تک همسری نیست و بین شرکای جنایتکار قرار نمی گیرد، مطمئناً عامل اضافی استرس در مورد بارداری های نامطلوب و ابتلا به بیماری های مقاربتی وجود دارد.

به طور منظم، اعتقاد بر این است که خانم‌ها با استفاده از چند یا نوع دیگری از روش‌های پیشگیری از بارداری، جرأت می‌کنند. امروزه گزینه های متعددی برای پیشگیری از بارداری برای خانم ها وجود دارد که معروف ترین آنها عبارتند از:


قرص های پیشگیری از بارداری

قرص های پیشگیری از بارداری
عنوان اضافه کنید

این دارو برای مدت ۲۱ روز از آخرین تاریخ سیکل قاعدگی مصرف می شود. بعد از روز بیست و یکم، بدن خانم عمل تخمک گذاری را شروع می کند. در صورتی که در حال حاضر تخمک آماده ای برای کار وجود نداشته باشد، رحم شروع به ریختن پوشش خود می کند و پریود می شود. علیرغم این واقعیت که این روش برای پیشگیری از بارداری قابل استفاده است، می تواند واکنش هایی مانند افزایش وزن، بی حالی، دردهای مغزی، لکه بینی و نگهداری آب داشته باشد.

تی مس:

این یک جایگزین طولانی تر برای پیشگیری از بارداری است که در آن یک IUD تعبیه شده است تا اسپرم ها از آماده سازی تخمک جلوگیری کنند. باید در یک زمان ۳ تا ۵ ساله با یک وقفه به مدت نیم سال در وسط دو گنجایش جایگزین شود.


کاندوم زنانه:

کاندوم های زنانه بی دردسرترین روش های پیشگیری از بارداری هستند – آنها اساساً باید قبل از رابطه جنسی در واژن قرار داده شوند و از آن نقطه خارج شوند. این یک انتخاب مناسب برای تلاش برای زمانی است که مرد در مورد پوشیدن کاندوم برای رابطه جنسی بیش از حد هیجان زده نیست.

قرص صبح بعد از ظهر:

این یک استراتژی پیشگیری از بارداری بحرانی است که در آن خانم یک قرص را در ۷۲ ساعت رابطه جنسی محافظت نشده مصرف می کند.

به هر حال، وزن پیشگیری از بارداری تنها به عهده خانم ها نیست – مردان نیز باید در جلوگیری از بارداری نامطلوب فعال باشند. عجیب است که پیشگیری از بارداری برای مردان می تواند مانند پوشیدن کاندوم در حین رابطه جنسی یا به اندازه وازکتومی گیج کننده باشد. با وجود این، آخرین جایگزین فقط توسط مردانی با سن متوسط ​​انجام می شود که به تازگی بچه دار شده اند اما تمایلی به بچه دار شدن ندارند.

در هر صورت، پیشگیری از بارداری با رابطه جنسی ایمن متفاوت است

رابطه جنسی ایمن فقط برای مقابله با بارداری نیست. به طور کلی، با پیش بینی شیوع بیماری های مقاربتی (STDs) و عفونت های مقاربتی (STIs) مرتبط است. بسیاری از مردم پیشگیری از بارداری را با تمرین رابطه جنسی ایمن اشتباه می گیرند – این دو ایده متمایز هستند! آن دسته از گزینه‌های پیشگیری از بارداری نمی‌توانند از گسترش STDs و STI اطمینان حاصل کنند. با پوشیدن کاندوم، که از خرید و فروش مایعات آلی در طول رابطه جنسی جلوگیری می کند، می توان انتشار این موارد را به طور مشخص محدود کرد.

حقیقت را بگوییم، کاندوم بهترین پیشگیری کننده است درست مانند دستگاه جنسی. پوشیدن آن در حین رابطه جنسی – صرف نظر از اینکه توسط یک مرد یا یک خانم – باعث حفظ بیماری های مقاربتی و بیماری های مقاربتی می شود، در حالی که به طور اساسی احتمال بارداری را کاهش می دهد. علاوه بر این، هر کسی می تواند از کاندوم استفاده کند و استفاده از آن قطعاً هیچ علامتی ندارد.

پنج نوع پیشگیری از بارداری چیست؟

آنها ممکن است با اسپرم کش، که اسپرم را ذبح می کند، متصل شوند.

کاندوم مردانه. کاندوم مردانه مرزی را شکل می دهد و با جلوگیری از ورود اسپرم به واژن، بارداری را حفظ می کند. …

۱.کاندوم زنانه. …

۲.پاک کنید. …

۳. معده …

۴. تاپ گردنی. …

۵. ابزار داخل رحمی (IUD) …

۶.قرص پیشگیری …

۷. رفع پیشگیرانه

موارد بیشتر…..رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر