کشف سکه های تاریخی در ورامینایسنا/ تهران رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ورامین از کشف و ضبط ده ها شیء تاریخی از قبیل فلز، سنگ، آجر، خشت، کاغذ و… در بازرسی از منزل در ورامین خبر داد.

و محمدرضا تاجیک روز یکشنبه یکم آبان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: این اقلام شامل ۴۴ سکه تاریخی به همراه تعدادی سنگ قبر تاریخی، کتیبه های سنگی، ظروف سفالی، نسخ خطی و … است که به میراث عمومی تحویل داده شد. . اداره بعد از صورتجلسه.فرهنگ استان تهران شد.

وی افزود: در پی درخواست پلیس مبنی بر کشف تعدادی آثار در شهرستان فرامین، این موضوع از طریق یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی شهرستان فرامین در دستور کار قرار گرفت.

و ادامه داد: در این راستا سوابق بازدید از اشیای مکشوفه توسط کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان تهران تنظیم و تعدادی از این قطعات تاریخی شناخته شدند.

التاجیک تصریح کرد: این قطعات شامل ۴۴ سکه تاریخی به همراه تعدادی سنگ قبرهای تاریخی، کتیبه های سنگی، ظروف سفالی، نسخ خطی و … است که پس از تشکیل جلسه به اداره کل میراث فرهنگی استان تهران تحویل داده شد. .

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ورامین در خاتمه با قدردانی از توجه، حمایت و پیگیری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان گفت: با دستگیری متهم و اقامه دعوی علیه وی، این یک پرونده قضایی است و در حال حاضر در مرجع قضایی به این موضوع رسیدگی می شود.»

انتهای نامه