کسب‌وکارهای محلی آنلاین به رسمیت شناخته می‌شوندبر اساس مقررات حمایت از شرکت های اقتصاد دیجیتال، به کاربرانی که کارشان در پلتفرم های داخلی احراز هویت شده باشد، نشان یا برند ویژه اعطا می شود.

به گزارش ایسنا، حدود یک ماه و نیم از اعمال محدودیت برای دو پلتفرم خارجی اینستاگرام و واتس اپ با تصمیم نهادهای مربوطه می گذرد و در این مدت بسیاری از شرکت های اینترنتی به دلیل مشکلات معیشتی مواجه شدند. شرایط حاصل بر همین اساس، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر لزوم حمایت از کسب و کارهای دیجیتال در هفته های اخیر تاکید کردند و در این راستا بسته حمایتی ویژه شرکت های اینترنتی در نظر گرفته شد.

این بسته حمایتی که به تازگی توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شده است شامل ۱۴ ماده و ۳۰ نوع حمایت دولتی است که می توان به مواردی مانند پرداخت انواع خدمات، وام های شرکتی و کاربری و تسهیلات بانکی اشاره کرد.

در زمینه انواع خدمات پرداخت، کاربران فعال در بسترهای داخلی از مزایایی مانند امکان ایجاد حساب امانی، خرید اعتبار از بسترهای واجد شرایط، پرداخت مستقیم، ایجاد کیف پول، ارائه درگاه پرداخت برای پلتفرم های واجد شرایط از طریق بانک مرکزی و امکان استفاده از رمز ریالی که باید در هنگام راه اندازی استفاده شود.

در قسمت اعتبار، این امکان وجود دارد که به شرکت ها و کاربران آنلاین نشان ویژه یا برندینگ پلتفرم ها و شرکت های احراز هویت شده اعطا شود و یا فرصتی برای کاربران عادی برای دریافت نشان تایید شده (تیک آبی) فراهم شود.

همچنین در این بسته حمایتی، کاربران فضای مجازی دارای تسهیلات بانکی خصوصی هستند که می‌توان از آن برای مواردی مانند تسهیلات پرداخت به شرکت‌های مهاجرتی از بسترهای خارجی به بسترهای واجد شرایط، پذیرش حساب‌های کاربری افراد برای اعتبارسنجی مالی در بانک‌ها براساس دستورالعمل‌های ارائه شده توسط مرکز استفاده کرد. بانک آماده می کند، مجاز است با پذیرش امنیت حساب برای افرادی که بر اساس دستورالعمل تهیه شده توسط بانک مرکزی از پیگیری بالایی توسط بانک ها برخوردار هستند.

انتهای پیام