رژیم لاغری سریع

کره کدو تنبل نارگیل افرا (همچنین به عنوان پرکننده پای کدو تنبل وگان بدون پخت نیز شناخته می شود) – healthfoodforliving.com


آیا تا به حال با ایده ای دقیق از آنچه می خواهید به دست آورید، عازم یک ماموریت آشپزی شده اید، اما در نهایت چیزی متفاوت از آنچه تصور می کردید خلق کرده اید؟

کره افرا کدو تنبل و نارگیل

این دقیقاً همان چیزی است که در این دستور العمل اتفاق افتاد.

من قصد داشتم کره کدو حلوایی خامه ای را با نت های افرا و کمی نارگیل درست کنم و در نهایت بافت غلیظ و خوشمزه ای پیدا کردم که یادآور کیک کدو تنبل است.

کره افرا کدو تنبل و نارگیل

به لطف کره نارگیل، کره کدو تنبل کمی در یخچال سفت شده است و در نتیجه قوامی شبیه به پر کردن پنکیک نرم است.

کره افرا کدو تنبل و نارگیل

شما در واقع می توانید از این دستور برای یک پای کدو تنبل وگان استفاده کنید – مواد آن را سه (یا شاید چهار برابر؟) کنید، آن را در یک پوسته پای از قبل پخته صاف کنید، سپس در یخچال بگذارید تا سفت شود.

کره افرا کدو تنبل و نارگیل

من گاه به گاه کشیدن انگشت و قاشق های مکرر را زمانی که در یخچال روت می کنم دزدیده ام، اما وقتی برای هدف مورد نظر استفاده می شود نیز عالی است. به عنوان کره کدو حلوایی:

کره افرا کدو تنبل و نارگیل

روی نان تست بمالید، داخل ماست هم بزنید، روی بلغور جو دوسر بریزید، یا – در این مورد – روی کدو حلوایی گرم لاته استروسل بمالید.

بنابراین، چه از این دستور غذا به عنوان چاشنی یا به عنوان یک دسر فوق العاده سالم استفاده کنید، می توانم به شما قول بدهم که همه شما عاشق کدو تنبل از فیل پای کره کدو تنبل ما لذت خواهید برد!

کره افرا کدو تنبل و نارگیل

کره کدو تنبل و افرا نارگیل / فیلینگ پای کدو تنبل وگان بدون پخت

دستور چاپ آسان

عملکرد: ۱ ۱/۴ فنجان (ده وعده ۲ قاشق غذاخوری)

عناصر:

  • ۱ فنجان پوره ۱۰۰% کدو تنبل، در دمای اتاق (اگر کدو تنبل سرد باشد، کره نارگیل ممکن است با دست زدن یخ بزند؛ اگر چنین است، مخلوط را به مدت ۲۰ ثانیه گرم کنید و هم بزنید تا کره نارگیل ذوب شود)
  • ۱/۴ فنجان کره نارگیل، خوب هم زده و در دمای اتاق
  • ۲ قاشق غذاخوری شربت افرا خالص
  • ۱ قاشق چایخوری عصاره افرا خالص
  • ۱ قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده
  • ۱/۲ قاشق چایخوری زنجبیل آسیاب شده
  • ۱/۴ قاشق چایخوری جوز هندی
  • ۱/۴ قاشق چایخوری میخک آسیاب شده

جهت:

  1. تمام محتویات را در یک کاسه مخلوط کنید. هم بزنید تا یکدست شود.
  2. آن را در یخچال در ظرف دربسته نگهداری کنید (به دلیل کره نارگیل وقتی خنک شد کمی سفت می شود. اگر دوست دارید می توانید آن را به مدت ۲۰-۳۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید تا نرم شود، اما در خارج از یخچال کاملاً خوشمزه است).

*برای پر کردن پای: مواد سه تایی یا چهارگانه (بسته به اندازه پوسته پای) را با پوسته پای از قبل پخته صاف کنید و در یخچال قرار دهید تا سفت شود. پاهایش سرد است.

اطلاعات تغذیه ای در هر وعده ۲ قاشق غذاخوری:

۵۵.۶ کالری، ۳.۷ گرم چربی، ۳.۲ گرم چربی اشباع، ۲ گرم فیبر، ۳.۶ گرم شکر، ۰.۸ گرم پروتئین

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر