کره جنوبی وارد اسکار شدسینمای کره جنوبی به عنوان سومین کشور از حضور نماینده خود در اسکار بهترین فیلم بین المللی ۲۰۲۳ خبر داد.

به گزارش اسنا به نقل از اسکرین، هیئت فیلم کره جنوبی فیلم «تصمیم برای رفتن» ساخته پارک چان ووک را به عنوان نماینده این کشور در مراسم اسکار ۲۰۲۳ انتخاب کرد.

این فیلم رمانتیک در ماه می در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و جایزه بهترین کارگردانی را برای پارک جون ووک دریافت کرد.

داستان این فیلم حول محور کارآگاهی با بازی پارک هیل است که پس از سقوط مردی از کوه، مسئولیت تحقیقات جنایی را بر عهده دارد و به مظنون اصلی پرونده یعنی همسر مقتول علاقه مند می شود. مردی که توسط تانگ وی بازی می شود.

شورای فیلم کره جنوبی در توضیح چرایی انتخاب «تصمیم به رفتن» تصریح کرد: با توجه به ویژگی های اسکار، سبک هنری مینیمال فیلم، تشخیص نام کارگردان و همچنین توانایی برای تهیه کنندگی و کارگردانی و پتانسیل موفقیت در گیشه در آمریکای شمالی و توانایی توزیع کنندگان خارج از کشور، این فیلم مناسب ترین انتخاب است و انتظار داریم با استقبال خوبی مواجه شود.»

این فیلم در ۱۹۲ کشور دنیا فروخته شده است و نزدیک به فیلم «انگل» ساخته بونگ جون هو، پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای کره جنوبی است.

سینمای کره جنوبی در سال ۲۰۲۰ برای اولین بار با فیلم «فرشته» برنده جایزه اسکار بین المللی شد. .

پیش از این، کشورهای ایرلند (دختر خاموش) و سوئیس (قطعه بهشت) نامزد رقابت در جوایز اسکار ۲۰۲۳ شده بودند.

در این مورد بیشتر بخوانید:

ایرلند مراسم بین المللی اسکار را افتتاح می کند

ایران برای اسکار ۲۰۲۳ چه خواهد کرد؟

فرصت ۷۶ روزه سینمای ایران برای انتخاب بازیگر برای اسکار

مهلت ارسال نمایندگان منتخب کشورها برای رقابت در بخش بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۳ پس از چندین سال به شرایط قبل از همه‌گیری کرونا بازگشت و سرانجام کمیته اسکار کشورهای مختلف به مقام سوم رسید.

مهرماه (یازدهم مهر) فرصت دارند تا بالاخره با بررسی گزینه های مختلف بازیگر رسمی خود را در آکادمی معرفی کنند.

فهرست نامزدهای اولیه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار شامل ۱۵ فیلم در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آذر) و پنج نامزد نهایی در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۳ (۴ بهمن) اعلام خواهند شد.

نود و پنجمین دوره جوایز اسکار در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۳ (۲۱ مارس) در سالن دالبی تئاتر هالیوود برگزار می شود.

انتهای پیام