کدام کشور بزرگترین قدرت اقتصادی جهان خواهد شد؟بانک مرکزی هند اعلام کرد که هند به سریع ترین رشد اقتصادی در جهان تبدیل شده است.

بانک مرکزی هند اعلام کرد که اقتصاد هند در مواجهه با بادهای منفی جهانی مقاوم است و انتظار می‌رود با رسیدن تورم به اوج اخیر خود، در مسیر تبدیل شدن به سریع‌ترین رشد اقتصادی جهان باقی بماند.

بانک مرکزی هند گفت که بهبود اخیر بادهای موسمی جنوب غربی و کاشت مجدد این انتظارات را افزایش داده است که تقاضای روستایی به زودی با هزینه های شهری و تثبیت بهبودی جبران شود.

این بانک افزود که اثرات جانبی پیامدهای ژئوپلیتیکی در چندین بخش مشهود است و سرعت بهبود را کاهش می دهد. علیرغم شوک شدید، نشانه هایی وجود دارد که قدرت زیربنایی اقتصاد در حال جوشیدن است و آن را در مسیر تبدیل شدن به سریع ترین اقتصاد در حال رشد جهان قرار می دهد، حتی اگر ممکن است در دام ترس از رکود گرفتار شود.

به گزارش رویترز، بانک مرکزی هند اعلام کرد: اگر تعدیل قیمت کالاها در هفته های اخیر همراه با کاهش فشارهای زنجیره تامین ادامه یابد، بدترین افزایش تورم اخیر به پایان خواهد رسید. داده های هفته گذشته نشان داد که تورم سالانه مصرف کننده در هند برای ششمین ماه متوالی به طور نگران کننده ای بالای ۷ درصد باقی مانده است که بسیار بالاتر از محدوده تحمل بانک مرکزی است.

این بانک گفت اکنون شواهدی وجود دارد که فشارهای زنجیره تامین در سطح جهانی و در هند به اوج خود رسیده است، بنابراین منبع اصلی فشارهای تورمی صعودی ممکن است کاهش باشد.

بانک مرکزی اعلام کرد: بدهی خارجی نسبت به تولید ناخالص داخلی پایین است و در واقع بین مارس ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ کاهش یافته است.

انتهای پیام