کاهش چشمگیر بیماری عروق کرونر در کشور/ چرا کاهش مرگ و میر وجود نداردیکی از اعضای کمیته علمی کشوری مبارزه با کرونا گفت: در حال حاضر موارد سرپایی کرونا کاهش یافته است، اما مردم همچنان باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و در ایام نوروز واکسیناسیون کامل را انجام دهند.

دکتر مسعود مردانی در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص وضعیت کرونا در کشور گفت: خوشبختانه تعداد موارد سرپایی مبتلا به ویروس کرونا کاهش چشمگیری داشته است. به طوری که بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی اکثرا بیماران بدون بیماری عروق کرونر قلب هستند. در عین حال، بستری شدن در بیمارستان های کرونا به حداقل رسیده است. پذیرش در بخش مراقبت های ویژه شامل بیمارانی با سابقه آمیکرون است، به ویژه کسانی که واکسینه نشده اند.

وی افزود: دلیل اینکه هنوز آمار مرگ و میر از سه رقم کاهش پیدا نکرده این است که آن دسته از افرادی که به نوع شدید بیماری مبتلا شده اند، ممکن است بیماری آنها سه تا چهار هفته طول بکشد و به همین دلیل هنوز مرگ و میر کاهش نیافته است. “

مردانی گفت: به نظر می رسد در نوروز بهار خوبی را سپری می کنیم، گفت: توصیه ما این است که مردم از مواهب طبیعت استفاده کنند و پروتکل های سالم داشته باشند تا میکرون حداقل باشد. متاسفانه برخی هنوز واکسیناسیون خود را تکمیل نکرده اند که می تواند برای پیک ها مشکل ایجاد کند. ما حتما توصیه می کنیم که واکسن خود را بزنند.

وی همچنین در مورد دو داروی Paxlovid و Molynepiravir برای ورود به پروتکل درمان کرونا، عدم ایجاد ریه و بستری شدن در واحد کنترل الکترونیکی گفت. کمیته علمی در حال بحث در مورد استفاده از Mullenpiravir و Paxlovid است و مسائل مربوط به آن بعداً مورد بحث قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر