کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه از اصفهان ، نسبت به کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر انسان می شود هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل محتوای زیاد سدیم توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم برای بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم کرده و باعث پوکی استخوان می شود. توصیه های غلط در مورد رژیم غذایی اشتباه که سلامت جامعه را توسط افراد غیر حرفه ای تهدید می کند

در حالی که مردم از رژیم غذایی میوه ای برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف قلب پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها را به چربی تبدیل می کند. رژیم های منحصر به فرد میوه و سبزیجات ممکن است برای همه لاغر کننده و م effectiveثر نباشد ، این رژیم ها سلامت انسان را بدتر می کند. کاهش وزن طبیعی از نظر آگاهی از تغذیه از یک تا دو پوند در هفته طبیعی است ، فردی که وزن کم می کند باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی به شرایط و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. ما باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم آن روند را در مدت زمان طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف می شوند و با کوچکترین ضربه حتی عطسه و سرفه می شکنند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند ، این بیماری بیشتر در زنان رخ می دهد و هرچه سن شما بالاتر می رود ، پوکی استخوان بیشتر و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر می شود. وقتی والدین یا خواهر و برادر از پوکی استخوان رنج می برند ، شیوع این بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون ها ، به ویژه استروژن ، در بدن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان پس از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض خطر پوکی استخوان قرار دارند. در مردگان ، بیماری تدریجی است. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که ترشح بیش از حد آن باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن نیز خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوانی در برخی از بیماران می شوند. در مراحل اولیه ، پوکی استخوان بدون علامت است ، اما اگر با گذشت زمان استخوان ها ضعیف شوند ، کمردرد به دلیل وجود مهره های کوچک در بدن ، کاهش قد ، خم شدن و شکستگی به سرعت ظاهر می شود.

متخصص تغذیه اصفهان کاهش وزن نامناسب و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه تغذیه ، مقدار و رژیم اولیه ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی متخصص تغذیه و تغذیه اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

ارزش غذای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی خود بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید