کاهش سهمیه آرد برای نانوایی های بدون کارتخوان هوشمندایسنا/ لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: نانوایی هایی که کارت خوان هوشمند نصب نکنند، سهمیه آرد نخواهند داشت.

سید عماد شاهرخی امروز در نشست مشترک کارگروه ساماندهی بازار گندم، آرد و نان که در سالن اجتماعات استان لرستان برگزار شد، گفت: ۱۲۸ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شد. تاکنون که نسبت به سال گذشته ۱۰۱ درصد افزایش داشته است، ۶۱۳ میلیارد تومان از سفارشات کشاورزان به حساب آنها واریز شده و تمامی سفارشات تا یک هفته آینده پرداخت و به روز می شود.

وی گفت: پیش بینی می شود خرید تضمینی گندم در سال جاری بین ۱۷۰ هزار تا ۲۲۰ هزار تن باشد و با تحقق آن حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد کشاورزی استان پمپاژ شود.

چرخی با اشاره به مصرف سالانه ۲۶۰ هزار تن آرد در فرمانداری ادامه داد: روزانه ۷۳۳ تن آرد در شبکه های مصرف توزیع می شود و ۳۵۰ واحد دیگر نیز به زودی عرضه می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: نانوایی هایی که کارت خوان هوشمند نصب نکنند سهمیه آرد نخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ هزار تن مرغ منجمد در کشور و ۲۰۰۰ تن مرغ منجمد در استان ذخیره سازی شد، گفت: ۶۰ تن مرغ منجمد در راستای حمایت از دامداران استان در زمینه گوشت قرمز ذخیره سازی شد. برای اولین بار در کشور ۸۴ هزار تن کنسانتره با میانگین ۶۵۰۰ تومان روی ۷۶ هزار دامدار و از روز شنبه خرید گوشت قرمز از دامداران شهرستانی با قیمت مصوب برای مصارف انبار آغاز می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: موجودی کالاهای اساسی کشاورزی در استان در حال حاضر مطلوب است.

شاهرخ با اشاره به اینکه ۶۰ روز از اجرای طرح تعمیم یارانه ها می گذرد، گفت: لرستان از نظر بازپرداخت تسهیلات این طرح در بانک کشاورزی رتبه دهم را در سطح کشور دارد و از این نظر سال ۱۹۰۶ در پیش است. مبلغ ۲۲۸ میلیارد تومان ظرف ۵۰ روز پس از بهره مندی از تسهیلات این طرح.

انتهای پیام