کار رژیم صهیونیستی برهم زدن روابط صحیح بین ملت هاستعضو فراکسیون دیپلماسی بین‌الملل و منافع ملی در شورای اسلامی، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از هیچ تلاشی برای برهم زدن روابط که در مسیر درست بین ملت‌ها حرکت می‌کند، دست نخواهد کشید.

غلامرضا شریعتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به روند مذاکرات و ویژگی های یک توافق خوب، اظهار کرد: از منظر مجلس، توافق خوب، تحقق شرایطی است که تیم مذاکره کننده ما برای آن تعیین کرده است. طرف های دیگر . شرایط تعیین شده توسط تیم مذاکره از نظر ما مطلوب است. شرایط تعیین شده بیش از حد نبود، اما حداقل خواسته ملت بزرگ ایران بود. طرف های مذاکره نباید احساس کنند که شرایط ایران بیش از حد است.

طرف های مذاکره باید عاقل باشند

وی ادامه داد: لغو تحریم ها و راستی آزمایی دو خواسته اصلی ایران است که در قانون اقدام راهبردی مجلس نمایندگان نیز بر آن تاکید شده است. خوشبختانه تیم مذاکره کننده مطالبات مجلس را که در قانون اقدام راهبردی بر آن تاکید شده بود، پیگیری و بر آن پافشاری کردند. امیدواریم طرف های مذاکره عاقل باشند و پیشنهادات منطقی ایران را بپذیرند.

دست ملت ایران بسته نیست

نماینده مردم بهشهر در شورای اسلامی گفت: البته ارتباط با کشورهای دیگر در زندگی مردم موثر است اما ما مرگ و زندگی ملت خود را به این مذاکرات گره نخواهیم داد. کشور ما قابلیت های زیادی دارد و با نگاه به درون می توانیم کشور را از این گردنه خطرناک خارج کنیم. طرف های مذاکره باید بدانند که دست مردم ایران بسته نیست و گزینه های زیادی برای حل مشکلات اقتصادی کشور دارند. ایران از موضع ضعف وارد میدان مذاکره نشد، اما از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز به استثنای رژیم صهیونیستی که خط قرمز ماست، در هر موردی که پیش آمده، این کار را انجام داده است. به ایران رنگ سبز داده است. نور مذاکرات و گفتگو.

انتظاری جز دشمنی از دشمن نداشته باشید

وی همچنین به دست و پای رژیم صهیونیستی در آستانه پایان مذاکرات اشاره کرد و تاکید کرد: رژیم صهیونیستی غاصب و در عین حال نامشروع است و هیچ تلاشی برای ممانعت از روابطی که در حال حرکت است انجام نمی دهد. در مسیر درست در بین ملت ها.. تسلیم نشوید.این نظام دشمن ملت هاست و وقتی ملتی را در حال پیشروی می بیند تمام تلاشش را می کند که مسیر عمل را به هم بزند. از دشمن جز دشمنی انتظاری نیست. انشالله تیر رژیم صهیونیستی به سنگ خواهد خورد و ملت ایران با دست پر از صحنه مذاکره بیرون خواهند آمد.

انتهای پیام