کاربرد کمپرسورهای بدون روغن در پالایشگاه بندرعباساز هلدینگ های دانش با سرمایه گذاری در پروژه هایی در زمینه رفع چالش ها و همچنین توسعه پوشش های کاهش مصرف انرژی با همکاری یک شرکت دانش بنیان اقدام به تولید کمپرسورهای بدون روغن جهت استفاده در صنعت پتروشیمی نمود که نصب گردید. در یک پالایشگاه

با توجه به دندان های مادکتر سید مجید منویی، مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان برای صنایع آینده فناوری نانو با بیان اینکه این گروه در سال ۱۳۹۷ با هدف سرمایه گذاری و بازاریابی محصولات در حوزه فناوری نانو تاسیس شد، گفت: از ابتدای تاسیس تا کنون، این گروه محرومیت زدایی را در برنامه های خود قرار داده است و در این راستا با توجه به بحران ها و مشکلات موجود در کشور موضوع آب یکی از محورهای فعالیت ماست.

وی ادامه داد: با توجه به توانمندی های فناوری نانو برای حل این مشکل، سرمایه گذاری در این زمینه را آغاز کردیم و نسل جدیدی از تجهیزات مبتنی بر فناوری نانو را هدف قرار دادیم که می تواند در حل مشکلات آب موثر باشد. از آنجایی که هزینه سیستم اسمز معکوس بالاست، با همکاری شتابدهنده آبان، توسعه و تولید چند سیستم تصفیه آب مبتنی بر فناوری نانو را در دستور کار قرار داده ایم و نمونه اولیه آن در مدت ۶ ماه ساخته شده است.

مانوی با تاکید بر اینکه نمونه ساخته شده برای آزمایش های نهایی آماده است، خاطرنشان کرد: این سامانه قابلیت تبدیل شدن به پکیج تصفیه آب را به ویژه در مناطق شرق و جنوب شرق کشور که دسترسی به آب شرب محدود است، دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان رنگ آمیزی و پوشش را از دیگر زمینه های فعالیت این هلدینگ معرفی کرد و افزود: یکی از برنامه های ما تولید عایق حرارتی است. زیرا با توجه به هدفمندی قیمت انرژی در ایران و افزایش قیمت انرژی، این مقره ها می توانند نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی داشته باشند. از این رو عایق های حرارتی نانو در یکی از شرکت های فناوری توسعه یافت و تاییدیه آن در مقیاس نانو نیز اخذ شد.

به گفته وی، برای استفاده از این عایق با یکی از گروه ها قرارداد بسته شد، عایق که می تواند ۵ تا ۱۰ درجه کنترل دمای سازه ها را به دست آورد.

وی افزود: نانو پوشش مقاوم در برابر حرارت برای استفاده در قالب های ریخته گری در شرکت زیرمجموعه این هلدینگ تولید شد تا بتوان از آن در تولید قطعات خودرو استفاده کرد و در این راستا برای ارزیابی این موضوع با سایپا وارد مذاکره شدیم. . محصولی که این محصول در سایپا قابل استفاده باشد. ارزیابی می شوند. محصولات مشابه این عایق از خارج وارد می شد.

معنوی با اشاره به توسعه فناوری کمپرسورهای بدون روغن گفت: لزوم ارائه دورهای بالا در کمپرسورها و وجود روغن در هوای خروجی کمپرسورهای معمولی باعث ایجاد مشکلات جانبی فراوانی در صنایع حساس از جمله نفت و گاز، داروسازی و مواد غذایی می شود. . صنایع از این رو با مشارکت یک شرکت دانش بنیان روی طراحی و توسعه کمپرسورهای بدون روغن سرمایه گذاری کردیم و در نهایت موفق به ساخت کمپرسورهای بدون روغن شدیم.

به گفته وی، نمونه ای از این کمپرسورهای بدون روغن هم اکنون در پالایشگاه بندرعباس نصب و راه اندازی شده است.

وی تاکید کرد: وجود ترکیبات خورنده مانند گوگرد در سیستم های نمک زدایی گاز باعث آسیب کمپرسور می شود و در این کمپرسورهای بدون روغن استفاده از نانو پوشش دوام بالاتر و پتانسیل ایجاد چرخش های بالا در شرایط کاری ناهموار و خورنده را فراهم می کند.

انتهای پیام