کاخ سفید: ما مطمئن هستیم که احیای شورای امنیت سازمان ملل فرصت های اقتصادی قابل توجهی برای روسیه ایجاد نخواهد کرد.مشاور امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی با بیان اینکه برخی موضوعات در مذاکرات وین باقی مانده است، تاکید کرد که احیای برجام فرصت اقتصادی مهمی را برای روسیه که یکی از طرف‌های این توافق است، ایجاد کرد. به ایالات متحده امریکا. جریمه ها

به گزارش وب سایت کاخ سفید، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به این سوال که اطلاعات جدیدی از مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای چیست؟ [برجام] جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سفر به بروکسل گفت: «او این فرصت را خواهد داشت تا با شرکای ما در ترویکای اروپایی، یعنی آلمان، فرانسه و بریتانیا، این کار را انجام دهد». [کشورهای اروپایی برجام] هر سه عضو گروه ۱+۵ و همچنین اتحادیه اروپا هستند که نقش کلیدی در هماهنگی ۱+۵ دارد.

سالیوان افزود: “وضعیت اکنون این است که ما در چند هفته گذشته پیشرفت کرده ایم. هنوز برخی از مسائل وجود دارد. ما در حال کار روی این موضوعات هستیم. مشخص نیست که آیا کار می کند یا نه، اما ما در حال کار هستیم. بازگرداندن دیپلماسی به نقطه ای که بتوانیم برنامه ایران را برگردانیم سخت است.» صندوق هسته ای.

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه به این سوال پاسخ داد که آیا توافق به دست آمده در وین به ایران پول بیشتری می دهد یا آزادی بیشتری برای استفاده از این پول که به نوبه خود به عنوان یک کشتی حیاتی برای اقتصاد روسیه عمل می کند؟ [با وجود تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه آن] وی گفت: ابتدا روسیه به صورت علنی و خصوصی پیشنهاد کرد که ایران باید به طور کامل از برنامه تحریم خارج شود که هیچ یک از طرفین با آن موافقت نکردند. بنابراین تنها موضوع تحریم روسیه در چارچوب برجام مربوط به تحریم ایران است که [بدون آن‌ها] برای مثال، می تواند با مقامات سازمان انرژی اتمی روسیه برای انتقال اورانیوم غنی شده به خارج از کشور همکاری کند.

وی افزود: بنابراین اطمینان داریم که اگر بخواهیم بر اساس اصل تعهد به برجام بازگردیم، فرصت های اقتصادی مهمی برای روسیه ایجاد نمی کند و همه اقدامات اجرایی لازم را برای تضمین این امر انجام خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، اظهارات سالیوان در آستانه هشتمین دور مذاکرات وین برای احیای این توافق از طریق ایجاد تغییراتی در روابط سیاسی بین‌الملل در پی حمله روسیه به اوکراین و اعمال تحریم‌های اقتصادی توسط این کشور مطرح می‌شود. خزانه داری ایالات متحده و برخی کشورهای اروپایی در مورد افراد و نهادهای روسیه. هسته دچار عوارضی شده بود و چند روز پیش تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

این جدایی در بحبوحه تحولات اخیر صورت گرفت که هر دو طرف می گویند پیشرفت قابل توجهی داشته اند.

بخشی از این تحول، درگیری در روابط واشنگتن و مسکو بر سر درخواست روسیه برای تضمین کتبی آمریکا برای محافظت از روابط اقتصادی و تجاری خود با ایران در برابر تحریم ها است. دولت آمریکا در بیانیه‌ای که روز جمعه منتشر کرد، این اتهامات را رد کرد و گفت: «ادعاهای مشابه و بی‌اساس در مورد سیاست خارجی روسیه بیش از یک بار مطرح شده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اخیرا گفته است که واشنگتن تحریم هایی را علیه دخالت مسکو در پروژه های هسته ای ایران تحت نظارت هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی اعمال نخواهد کرد و به روسیه اجازه نخواهد داد تا از توافق هسته ای به عنوان راهی برای دوری از تحریم ها دور بزند.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در یک کنفرانس مطبوعاتی بلافاصله پس از وقفه گفت: ایالات متحده به تعامل با روسیه در مذاکرات وین ادامه می دهد و خواهان تحریم نیست.

ساکی گفت: “تیم ما موافقت می کند که با شرکای خود کار کند.” [هسته‌ای] ایران از جمله روسیه ادامه دارد. ما معتقدیم که روسیه منافع مشترکی در جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای دارد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر