کاخ سفید از سوی کنگره و زلنسکی برای بررسی محموله های تسلیحاتی دوران شوروی به اوکراین تحت فشار است


به گزارش سی ان ان، نزدیک به سه هفته پس از تهاجم روسیه به اوکراین، دولت بایدن هنوز در حال ارزیابی موثرترین راه برای ارائه کمک نظامی به اوکراین بدون ایجاد جنگ گسترده تر است.

به گزارش ایسنا، مقامات دولت آمریکا می گویند تلاش ها برای ارائه تسلیحات ساخت آمریکا به نیروهای اوکراینی مانند تسلیحات ضد تانک جاولین و موشک های ضد هوایی استینگر تا حد زیادی موفقیت آمیز بوده است، اما کاخ سفید برای انجام این کار تحت فشار است. زمینه برای اقدامات بیشتر

بر اساس این گزارش، هم کنگره و هم ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، مقامات جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را برای انتقال سلاح‌های سنگین ساخت شوروی از جمله جنگنده‌های میگ و موشک‌های زمین به هوا به اوکراین تحت فشار قرار داده‌اند. به گزارش سی ان ان، زلنسکی احتمالاً این پیام را فردا چهارشنبه در سخنرانی خود در کنگره آمریکا منعکس خواهد کرد. کمک به انتقال تسلیحات سنگین ساخت شوروی به اوکراین، از جمله هواپیماهای جنگی میگ و سامانه های موشکی زمین به هوای اس-۳۰۰. این پیامی است که زلنسکی می تواند روز چهارشنبه در سخنرانی خود در کنگره تکرار کند.

با این حال، بر اساس این گزارش، دولت بایدن هنوز تصمیمی در مورد تامین تسلیحات سنگین اوکراینی ساخت اتحاد جماهیر شوروی نگرفته است. مقامات آمریکایی نگران این هستند که روسیه در صورت موافقت با انتقال برخی از این تسلیحات، چه واکنشی نشان خواهد داد. مقامات همچنین این سوال را مطرح می کنند که جنگنده های میگ چقدر در این جنگ موثر خواهند بود و آیا ارزش ریسک کردن را دارند یا خیر.

چندین منبع گفتند که وزارت امور خارجه در تلاش است تا مشخص کند چه کشورهایی قبلاً سامانه های اس-۳۰۰ را دارند و چگونه ممکن است به اوکراین منتقل شوند. با این حال، هنوز مشخص نیست که در صورت انجام این کار، ایالات متحده چگونه انبار موشک های زمین به هوای خود را تجدید خواهد کرد.

مشکل مشابهی چند روز پیش زمانی که لهستان اعلام کرد قصد دارد جنگنده های میگ-۲۹ خود را به اوکراین بفرستد و ایالات متحده به لهستان اعلام کرد که نمی تواند به سرعت آنها را بعدا تکمیل کند، به وجود آمد.

یکی از دستیاران جمهوری خواه سنا روز دوشنبه به سی ان ان گفت که کنگره آمریکا این موضوع را در حالی که چند روز پیش لایحه بودجه ۱.۵ تریلیون دلاری را تصویب کرده بود، حل کرد که به تعویق افتاد. این بسته شامل بیش از ۱۳ میلیارد دلار در پاسخ به تهاجم روسیه به اوکراین، از جمله پول برای تکمیل ذخایر متحدان و شرکای خود بود که از ذخایر خود به اوکراین تسلیحات ارائه کردند.

در این مورد، ما باید از دولت بخواهیم که با متحدان و شرکای خود نه تنها در اروپا، بلکه در سراسر جهان که این فرصت را دارند تا مهمات بیشتری برای تسلیحاتی مانند اس-۳۰۰ یا سایر سیستم های دفاع هوایی پیشرفته فراهم کنند، همکاری کند. و ما می توانیم با هم کار کنیم تا توانایی های آنها را تکمیل کنیم.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر