چگونه ترک اعتیاد به قند را ترک کنیم؟


امروز در مورد اعتیاد به قند و نحوه ترک آن صحبت خواهیم کرد. دلیل انتخاب این موضوع این است که امروز در مشورت من یکی از مشتریان به این نکته اشاره کرد که هر بار که در موقعیت استرس زا قرار می گیرد هوس شیرینی می کند و به یک دور باطل تبدیل شده است که باعث می شود احساس گناه کند.

قبل از شروع کار ، بیایید با درک اینکه اعتیاد به قند چیست شروع کنیم. این یک وابستگی احساسی یا روانی به قند یا غذاهای شیرین است تا احساس بهتری داشته باشید. مصرف قند در بدن باعث ترشح مواد افیونی و دوپامین می شود. دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در زنجیره پاداش مرتبط با اعتیاد دارد. وقتی رفتارهای خاصی باعث ترشح بیش از حد دوپامین می شود ، افزایش مطلوبی را تجربه می کنید و احتمال اینکه دوباره همان چیز را تجربه کنید افزایش می دهد. به این ترتیب ، شما بارها و بارها رفتار را تکرار می کنید ، بنابراین زنجیره را بیشتر تقویت می کنید.

شکر هر سلول مغزی را تغذیه می کند. مغز شما همچنین قند را به عنوان یک پاداش در نظر می گیرد و باعث می شود شما همچنان آن را بیشتر میل کنید. اگر اغلب شکر زیادی مصرف می کنید ، این پاداش را افزایش می دهید. شما می توانید این عادت را کنار بگذارید ، اما غیر ممکن نیست!

چگونه قند موجود در غذاها را تعیین کنیم؟

شکر به اشکال مختلف یافت می شود. اگر برچسب زیر را روی یک محصول غذایی می خوانید ، لطفاً مدتی را روی ورق ورق بزنید و برچسب آن را بخوانید. متوجه خواهید شد که دو ستون وجود دارد ، یعنی: شکر رایگان و شکر اضافه شده. قندهای رایگان شامل شکر است که به طور طبیعی در عسل و آب میوه یافت می شود و شکر که در غذا و نوشیدنی ها وجود دارد ، در حالی که شکر اضافه شده است – کلماتی مانند گلوکز ، شربت ذرت ، شکر قهوه ای ، دکستروز ، مالتوز و ساکاروز. این قندهای اضافه شده در ستون لیست مواد تشکیل دهنده محصول ذکر شده است.

چندین غذای حاوی قند شامل نوشیدنی های انرژی زا ، نوشیدنی های الکلی ، نوشابه ، نوشیدنی های میوه ای ، و همچنین قهوه و چای شیرین است. سایر منابع آشنا تنقلات هستند. آنها فقط نباید واضح باشند ، مانند کیک ، کلوچه ، دونات و بستنی. شما همچنین می توانید آنها را به مقدار زیاد در غذاهایی مانند نان ، سس سالاد ، گرانول و حتی ماست کم چرب پیدا کنید. بنابراین ، مهم است که ترفندهای تبلیغاتی را به خاطر بسپارید. بدون چربی به معنی بدون قند نیست و حتی بدون قند نیز به معنی بدون قند نیست. این بدان معناست که اگرچه ممکن است حاوی قند نباشد ، اما دارای شیرین کننده های مصنوعی است که به همان اندازه شکر مضر هستند ، اگر نه بیشتر.

عوارض جانبی وابستگی به قند –

اعتیاد مزمن به قند می تواند اثرات منفی زیادی بر سلامت شما داشته باشد مانند اسیدیته ، التهاب ، نفخ ، باد معده ، مه در مغز ، تجزیه شدید انرژی و تحریک پذیری. سایر اثرات ممکن است شامل تغییرات خلقی ، تحریک پذیری عصبی ، دیس باکتریوز ، پیری سریع پوست ، آکنه و جوش ، رنگدانه های پوستی ، آلرژی ، بثورات و عدم تعادل هورمونی باشد. اگر اقدامات مناسب و تغییرات مناسب در شیوه زندگی خود را انجام ندهید ، مانند این مورد – کاهش مصرف قند ، می توانید در آینده راه را برای بیماری ها هموار کنید. بنابراین سیگنال های بدن خود را بفهمید و هنگامی که سعی می کند از شما بخواهد با آرامش قند مصرف کنید. این واقعیت که امروز فقط یک نشانه است ، فردا ممکن است نگران کننده شود.

راههای ترک قند –

 • روزه داری متناوب را تمرین کنید
  ما در حال حاضر تعداد زیادی مشتری داریم که از ریتم شبانه روزی پیروی می کنند و نتیجه ای که با گرسنگی مشاهده کردند چیزی جز یک معجزه نیست. در طول روزه داری گرلین کاهش می یابد و لپتین افزایش می یابد. گرلین یک هورمون گرسنگی است که به شما می گوید وقتی گرسنه هستید. لپتین یک هورمون سیری است که به شما می گوید چه زمانی سیر هستید.
 • جوانه های چشایی خود را بیاموزید
  اغلب ما به شیرینی روی می آوریم زیرا بیش از حد به طعم آن وابسته هستیم. احتمالاً شنیده اید که بسیاری از مردم بعد از غذا هوس شیرینی می کنند. این به این دلیل است که ما بیش از حد به آن عادت کرده ایم. به طور مشابه ، برای غلبه بر اعتیاد ، باید به جوانه های چشایی خود بیاموزیم که از چیزهای شیرین کمتر لذت ببرند. اگر عادت کرده اید که کمتر شیرین بخورید ، کمتر می خواهید.
 • دور از چشم ، دور از ذهن
  احتمالاً این را قبلاً شنیده اید و باور کنید ، حذف شکر معجزه می کند. وسوسه نشوید که آب نبات ، شیرینی و سایر غذاهای پر قند را در کمد ها و یخچال ها ذخیره کنید.
 • میزان مصرف کربوهیدراتهای تصفیه شده خود را کنترل کنید
  کربوهیدراتهای ساده به سرعت وارد جریان خون می شوند ، که به سرعت قند خون و متعاقباً سطح انسولین را افزایش می دهد. بدون فیبر ، پروتئین و چربی در رژیم غذایی شما کربوهیدرات های ساده شما را سیر یا سیر نمی کند و به زودی شما نیاز بیشتری خواهید داشت. کربوهیدراتهای مناسب را انتخاب کنید – کربوهیدراتهای پیچیده برای فیبر ، شامل چربی های خوب و پروتئین با کیفیت در رژیم غذایی خود باشید. برخی از نمونه های کربوهیدرات ساده شامل آرد تصفیه شده ، آب نبات ، شکر روی میز ، نوشابه و غیره است. نمونه هایی از کربوهیدراتهای پیچیده عبارتند از آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، حبوبات و غلات کامل.
 • تفاوت بین گرسنگی فیزیکی و گرسنگی احساسی را درک کنید
  ما همیشه برای رفع گرسنگی غذا نمی خوریم. بسیاری از ما همچنین برای از بین بردن استرس یا کنار آمدن با احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی ، اضطراب یا کسالت به غذا روی می آوریم. لازم نیست هر از گاهی از غذا به عنوان پاداش یا انتخاب استفاده کنید. اما وقتی غذا خوردن به مکانیزم اصلی مبارزه تبدیل می شود ، شما وارد چرخه ناسالم می شوید که در آن احساسات یا مشکلات طبیعی هرگز حل نمی شوند. گرسنگی احساسی را نمی توان با غذا پر کرد. در این مرحله ممکن است غذا خوب باشد ، اما احساساتی که باعث ایجاد غذا شده اند هنوز وجود دارد. بنابراین ، ما همیشه باید با تمرین ذهن آگاهی علت اصلی را از بین ببریم.
 • خواب با کیفیت داشته باشید
  کمبود خواب باعث تغییرات هورمونی می شود. گرلین ، هورمون ضد گرسنگی افزایش می یابد و باعث می شود بیشتر غذا بخورید. علاوه بر این ، ما سطح انرژی پایینی را در طول روز تجربه می کنیم ، که باعث می شود هوس غذاهای شیرین کنیم ، در حالی که تمام نیاز بدن ما به خواب کافی است.
 • کار کنید
  ورزش خوب به ترشح هورمون های شادی مانند سروتونین کمک می کند ، در نتیجه به ما کمک می کند تا با اعتیاد کنار بیاییم و ما را درگیر خود کنیم.
 • کمبود مواد معدنی را بررسی کنید
  وقتی به عجیب و غریب روی می آوریم ، باعث کمبود مواد معدنی در بدن می شود. در طول رژیم میل شدید به غذاهایی مانند غذاهای شیرین یا چیپس وجود دارد نامکینز، می تواند شما را مجبور کند رژیم را کاملاً کنار بگذارید و به پرخوری بازگردید. مواد معدنی مهم شامل روی ، منیزیم ، کروم و کلسیم است. گاهی اوقات می توان خستگی ناشی از کمبود آهن را با هوس قند اشتباه گرفت.
 • بو بکشید یا روغنهای ضروری بریزید
  نعناع و شوید ، تحریک کننده هورمون سیری مغز ، رازیانه و دارچین ، سرکوب کننده اشتها و اسطوخودوس و علف لیمو ، باعث بهبود سطح استرس می شوند.
 • چالش ها را بپذیرید
  شرکت در یک رویداد هفتگی یا دو هفته ای بدون قند با خانواده و دوستان می تواند به شما انگیزه دهد تا با هم در مسیر باشید.

جایگزین های شکر و دستور العمل هایی که ارزش امتحان کردن را دارند

ما نباید شیرین را رها کنیم. ما باید سعی کنیم جایگزینی برای شکر طبیعی مانند عسل ، آرد سوخاری ، شکر نارگیل و استویا انتخاب کنیم. دفعه بعد که هوس شکر کردید ، این دستور العمل های وبلاگ ما را که مخصوص دندان شیرین شما طراحی شده است ، امتحان کنید. لذت بردن از اعتدال را فراموش نکنید زیرا بقیه چیزها بد هستند.

YouCare همه چیز مربوط به شماست

از فنجان خالی نریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ، خود را بسازید. شما همه به فکر خود هستید. – لوکا کوتینیو

ما یک تیم / اکوسیستم متشکل از متخصصان تغذیه بالینی بسیار مجرب ، متخصصان تغذیه معتبر ، مربیان مجرب زندگی ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان آلوپاتی واجد شرایط و پزشکان هومیوپاتی هستیم که از رویکرد 360 درجه استفاده می کنند و دارو و شیوه زندگی را برای تغییر ترکیب می کنند. ما روی مراقبت های پیشگیرانه و بهبودی جامع کار می کنیم و بر چهار پایه سلامت تأکید می کنیم – رژیم متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، وقتی در محدوده قوانین و محدودیت های طبیعت عمل کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن ، دیدگاه معنوی ما است و همه اینها می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

ما معتقدیم که به علت اصلی و فردیت زیستی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. شفا زمانی آغاز می شود که ما به دارو احترام بگذاریم و روی آن تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که به بدن شما اجازه می دهد روشن شود و به پیشگیری ، بهبود و بهبود کمک کند.

برنامه های سبک زندگی پیشگیرانه و پیشگیرانه ما به صدها هزار نفر کمک کرده است که با بیماری هایی مانند سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، اختلالات خود ایمنی ، ایمنی پایین در برابر سایر سندرم های نادر کنار بیایند.

در اینجا می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و شهادت های قدرتمند افرادی را که از سراسر جهان آمده اند بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا سفارش مشاوره جهت هدایت مسیر درست ، بخشی از برنامه های سلامتی ادغام ما شوید. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا به ما [email protected] ایمیل بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید