چگونه از انتقال تب کریمه کنگو جلوگیری کنیم؟ایسنا/ خوزستان مدیر کل شرکت دامپزشکی خوزستان گفت: تب کریمه کنگو بیماری شایعی است که انسان و دام را درگیر می کند و علائم خاصی برای دام ندارد اما می تواند انسان را به کانون مرگ برساند.

دکتر مصطفی کنکوهی با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر ابتلای دو خوزستانی به تب کریمه کنگو و فوت یکی از این بیماران، گفت: بر اساس اطلاعیه مکتوب دانشگاه علوم پزشکی اهواز، یک مورد ابتلا به این بیماری در استان تهران گزارش شده است. شهر کریمه شادگان: مورد دوم این بیماری کتباً به اداره کل ابلاغ نشده است.

به گزارش اسنا، وی افزود: این بیماری مشترک انسان و حیوان در حیوانات علائم خاصی ندارد اما می تواند فرد را به کانون مرگ برساند.

مدیر کل دامپزشکی خوزستان تصریح کرد: نشستن روی کنه مخصوص دام و تغذیه با خون عامل انتقال بیماری است و در صورت گازگرفتگی یا استفاده از روده دام بدون رعایت نکات بهداشتی، احتمال ابتلا به این بیماری وجود دارد. انتقال بیماری

کنارکوهی افزود: دامداران در گروه پرخطر قرار می گیرند به این معنا که اقدامات لازم برای ارائه کارگاه ها و مکان های آموزشی و دامپروری به ویژه در مکان هایی که سابقه مراکز بیماری دارند و یا در مکان های اعلام شده از سوی دانشگاه های علوم پزشکی انجام می شود.

او در یک برنامه تلویزیونی گفت که این بیماری می تواند جدی و خطرناک باشد و اینها کارهایی است که مردم باید برای کنترل تب کریمه در کنگو انجام دهند.

انتهای پیام