چه غذاهایی برای تکمیل جشنواره بهتر است؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. مطالعات متعدد نشان داده اند که روزه می تواند مفید باشد ، اما در مورد اینکه کدام غذاها بهتر است متوقف یا متوقف شوند ، اتفاق نظر وجود ندارد.

در سال های اخیر ، به لطف رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری متناوب در کنار سایر انواع روزه ها رواج پیدا کرده است.

روشهای مختلفی برای توصیه به فرد در مورد چگونگی کاهش کالری دریافتی در روزها یا شبهای خاص وجود دارد.

مهم نیست چند کالری برای افطار مصرف می کنید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله روزه داری و فواید احتمالی آن را مورد بحث قرار می دهد. در مورد اینکه برای تجاوز بهتر است چه چیزی بخورید بحث می شود و در مورد پست های کوتاه مدت و بلند مدت نیز اظهار نظر می کند.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند سلامت و طول عمر خود را از طریق گرسنگی یا گرسنگی و همچنین کاهش وزن افزایش دهند.

در طول تاریخ افرادی بوده اند که به دلایل معنوی بقا یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری عبارتند از: روزه داری در روز ، روزه داری طولانی در شب و روزه داری.

مطالعات حیوانی نشان می دهد که روزه داری متناوب ممکن است برای کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان پیشنهاد می کنند که این ممکن است به دلیل تأثیر گرسنگی بر ریتم های شبانه روزی ، میکرو فلور روده و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. با فعال شدن گرسنگی ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون ها تغییر می دهد.

تولید کتون یا کتوژنز مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب افزایش می دهد و برای سلامت و افزایش سن مفید است.

همچنین بخوانید: رژیم ناشتا چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین جنبه روزه داری محدود کردن مصرف انرژی با غذا به روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

اگر فرد بعد از یک روز ناشتا دوباره شروع به خوردن کند ، سطح گلوکز خون او افزایش می یابد و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، چیزی که فرد در روزه داری می خورد یا نمی خورد ، مهمتر از آن چیزی است که برای افطار می خورد.

با این حال ، افرادی که سریع وزن خود را کاهش می دهند ، بهتر است از کربوهیدرات های تصفیه شده کمتر برای افطار استفاده کنند ، زیرا مطالعات نشان داده اند که می توانند منجر به افزایش وزن شوند.

غذاهای مناسب با معده خالی

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت ممکن است شامل 16 ساعت ناشتایی یک شبه یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در طول روزه ، فردی که روزه می گیرد یا چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی خود ، غذا را به مقدار معینی محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روش های روزه داری به افراد اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ و آب سبزیجات بخورند به شرطی که از مقدار مجاز کالری بیشتر نباشد. آنها همیشه باید به اندازه کافی آب بنوشند.

مردم باید بدانند که مصرف مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و آمینو اسیدهای شاخه دار می تواند روزه را بی اثر کند.

مطالعات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی مطالعات اثرات مثبت را نشان می دهند روزه گرفتن طولانی مدت است ، اما باید تحت نظارت پزشک انجام شود.

در تحقیقی که در 219 انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال روزه گرفتند. در طول روزه داری ، فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات به میزان 200 تا 250 کالری مصرف کنید.

این افراد در 85 درصد از بیماریهای شدید خود پیشرفت را مشاهده کردند. محققان گفتند که روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده شامل موارد زیر است:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • خستگی

در پایان دوره روزه داری ، محققان مجدداً غذاهای گیاهی ارگانیک را با میزان روزانه 800 تا 1600 کالری در طول دوره 4 روزه به شرکت کنندگان ارائه کردند.

باید بار دیگر توجه داشته باشیم که این مطالعه زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک به مدت طولانی گرسنگی بکشند. مخصوصاً این افراد:

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران پرستار

روزه داری می تواند با محدود کردن تعداد کالری مصرفی و تغییر متابولیسم بدن ، تأثیر مثبتی بر سلامتی بگذارد.

کاهش کتون ها می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش داده و همچنین خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها باعث ایجاد کتون نمی شوند.

انواع مختلفی از رژیم های ناشتا وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها رژیم 5: 2 و رژیم 16 ساعته است. اینکه مردم باید چه غذایی بخورند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. در مجموع ، آنها یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش می دهند.

برای افطار کردن ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که می گوید خوردن بهتر است. با این حال ، برخی از کارشناسان به افراد پیشنهاد می کنند ؛ از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از افزودن قند نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد می توانند رژیم غذایی طولانی را با معده خالی تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید