چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – نکات تلفن در مورد تغذیه


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت کلی از طریق چربی سوزی یک کار بسیار چالش برانگیز است. در اینجا چهار راه برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن بهتر آورده شده است.

آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای سوزاندن چربی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله به عنوان تراز انرژی شناخته می شود. علیرغم موفقیت (یا فقدان آن) با ورزش شدید و رژیم کم کالری ، علم این نظریه را پشت سر می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نه می توان انرژی ایجاد کرد و نه از بین رفت. بنابراین ، هنگامی که انرژی زیادی تولید می شود ، این تغییرات در بافت های بدن ادامه می یابد. در طول دوره کمبود ، بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی می گیرد.

با این حال ، این تمرین چند ساعته در باشگاه بدنسازی نیست که بدن شما سوخت بسیار کمی دارد. انجام این کار به هیچ وجه توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی سوزاندن چربی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این اجزا برای افزایش هزینه کلی انرژی و چربی سوزی است. بیایید به هریک از آنها نگاه کنیم تا بدانیم چگونه می توانیم عملکردهای متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- متابولیسم پایه (BMR) انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکردهای اولیه انسان را نشان می دهد. سن ، جنس ، قد و وزن شما بر این گزینه تأثیر می گذارد. مصرف کمتر از 1000 کالری در روز توصیه نمی شود ، زیرا این معمولاً حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و کاملاً ضروری است. آیا امکان افزایش BMR وجود دارد؟ به طور حتم اما چگونه! این امر با انجام تمرینات قدرتی با وزنه امکان پذیر است. با ایجاد ماهیچه های فعال متابولیک ، متابولیسم شما در حالت استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها به دنبال انرژی هستند.

2- متابولیسم استراحت (RMR) بسیار شبیه به BMR شما است ، پس از اندازه گیری BMR میزان انرژی مورد نیاز شما حدود 10 درصد بیشتر می شود. و این برای زمانی است که شما باید استراحت کنید و در رختخواب بمانید. این شکل تعداد کالری موردنیاز بدن شما را نشان می دهد وقتی که تمام روز را در خانه می نشینید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

اثر کالری غذا (TEF) ، که به تأثیر هضم بر متابولیسم ما اشاره دارد. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تأثیر انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. آیا می توان TEF خود را افزایش داد؟ آره. پروتئین برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارد ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم شما دارد. بنابراین ، وقت آن است که مرغ ، ماست یونانی و لوبیا را در بدن خود نگه دارید.

ورزش (EA) انرژی مورد استفاده برای ورزش منظم است. این بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای فردی که بیشتر وقت خود را نشسته و نسبتاً غیر فعال می گذراند ، یک متخصص حدود 10 تا 15 درصد از انرژی دریافتی روزانه یک فرد را تشکیل می دهد. اما چه خبر خوبی؟ هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، هزینه انرژی بیشتر می شود. برای اکثر افرادی که به طور معمول ورزش می کنند ، EA آنها می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات با شدت بالا و کم توصیه می شود.

5. قبل از ادعای فاکتور نهایی ، اجازه دهید سناریو و برنامه روزانه شما را پیش بینی کنیم. از ساعت 8 تا 9 صبح سر کار بیایید و پشت میز خود بنشینید. تا ظهر و ناهار ، که حدود 30 دقیقه وقت می گذارید. بعد از ناهار به میز برگردید و 4-5 ساعت دیگر را صرف کنید. احتمالاً بلافاصله بعد از کار به باشگاه می روید و یک ساعت تمرین می کنید. آیا با این برنامه آشنایی ندارید؟ صرف نظر از تمریناتی که انجام می دهید ، متابولیسم شما تحت تأثیر حرارت زایی فعالیت های غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. مثالها (NEAT) شامل بالا و پایین رفتن از پله ها و پیاده روی تا محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم م metabolismثر بر متابولیسم است ، که بخش کوچکی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل می دهد ، اما شاخص مهمی برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است به جای ارسال ایمیل ، با همکاران خود ملاقات کنید. ماشین را بیشتر پارک کنید تا مسافت بیشتر شود.

در نهایت ، این 4 مورد مهم را برای افزایش متابولیسم و ​​بهبود چربی سوزی فراموش نکنید:

1- تمرینات قدرتی با وزنه

2- افزایش میزان مصرف پروتئین

3- میزان ورزش را افزایش دهید

4- افزایش تحرک

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: عضله و عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید