چند توصیه پلیس برای جلوگیری از سرقت در ایام نوروزمعاون اجرایی پلیس پیشگیری از انضباط در کشور بر لزوم هوشیاری شهروندان و رعایت توصیه های پلیس برای جلوگیری از وقوع انواع سرقت ها در ایام نوروز تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، سرهنگ عباس مسعودی در حاشیه نهمین جلسه قرارگاه نوروزی ابوذر پلیس پیشگیری با تبریک سال نو گفت: عزیزان زیر چتر امنیتی از ابتدای نوروز تا کنون امروز. پایان تعطیلات، سفری امن و بی دغدغه را برایتان آرزومندم.

این مقام انتظامی افزود: حفظ آگاهی عمومی برای پایداری نشاط بهاری ضروری است و توجه به این توصیه ها و رعایت این نکات بسیار حائز اهمیت است و هشدارها می تواند اطمینان بخش و دستوری باشد.

معاون اجرایی پلیس انضباطی پیشگیری با تاکید بر لزوم نصب دوربین های مداربسته و تجهیز منازل مسکونی به سیستم های دزدگیر خطاب به شهروندان گفت: برخورداری از زندگی ایمن در آرامش و آسایش مستلزم این امر قبل از سفر و برای ایمنی بیشتر بر روی دیوارها است. نصب کلیه پنجره ها و نقاط متخلخل مانند نورگیر و … حفاظت قوی و بادوام. درب پشت بام منزل نیز مجهز به نرده و قفل گاوصندوق می باشد و در صورت تغییر محل سکونت یا گم شدن کلید یدکی منزل، درب ورودی را هر چه سریعتر قفل کنید اجازه دهید زمان را تغییر دهیم.

سرهنگ مسعودی در خصوص جلوگیری از سرقت خودرو و موتور سیکلت گفت: تجربه نشان می دهد که سارقان اغلب در کمین خودروهایی هستند که صاحبان آن ها بدون رعایت نکات ایمنی خودرو خود را کاملاً بی سر و صدا در مکانی ناامن پارک می کنند، لذا سارقان از این فرصت استفاده کرده و خودروی آنها را سرقت می کنند. قطعات و خود ماشین . .

بیشتر سرقت‌ها مربوط به خودروهای بدون سیستم ضد سرقت است که در آن ضریب ایمنی خودرو با استفاده از دزدگیر، کلیدهای مخفی، قفل فرمان، قفل پدال و سایر وسایل بازدارنده افزایش می‌یابد. در ادامه میزان سرقت نیز کاهش خواهد یافت.

به گزارش سایت پلیس، سرهنگ مسعودی با بیان اینکه تمرکز بر پیشگیری از وقوع جرم و آسیب در تعطیلات نوروزی از اولویت های مهم پلیس پیشگیری است، تصریح کرد: رعایت قوانین و مقررات از سوی مردم و فعالیت های پلیس موجب امنیت، آرامش و هدیه آن می شود. آرامشی که بهار طبیعت به دلیل افزایش دید و بازدیدها و رفت و آمدها، خالی شدن منازل و آماده سازی عوامل جرم و جنایت، بیش از سایر فصول به آن نیاز دارد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر