چرا پرخوری می کنم؟ 5 دلیل رایج


شما هرگز فکر نکرده اید “چرا من بیش از حد غذا می خورم؟”

اگر تا به حال قسمتی از پرخوری را تجربه کرده اید ، اگر احساس می کنید از کنترل خارج شده اید یا نمی توانید غذا را ترک کنید ، احتمالاً این فکر را داشته اید.

در طول سالهای مربیگری ، برایم روشن شده است که پرخوری بسیار بیشتر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند.

پرخوری یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بسیاری از شرکت کنندگان در برنامه تغذیه توجه قبل از پیوستن با آن مواجه می شوند. چه آن را به صورت هفتگی و چه در شرایط خاص تجربه کنند ، آنها گیج ، غرق شده و مطمئن نیستند که دقیقاً چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد و چگونه می توانند به جلو حرکت کنند تا رابطه خود را با غذا متعادل کنند.

هنگامی که بهتر می توانید بفهمید چه چیزی باعث تمایل شما به پرخوری می شود ، می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از آن انجام دهید ، رابطه خود را با غذا بهبود بخشید و تعادلی را که دوست دارید برقرار کنید.

شراب چیست؟

قبل از اینکه در مورد علل ایجاد آن صحبت کنیم ، باید درک کنیم که واقعاً چیست و چه چیزی نیست.

اول از همه ، دو سطح پرخوری وجود دارد. ما یک اختلال پرخوری داریم و سپس قسمت ها ، عادت ها یا استعدادهای پرخوری.

اختلال خوردن

بر اساس گزارش انجمن ملی اختلالات خوردن (NEDA) ، اختلالات پرخوری به عنوان “دوره های دوره ای خوردن مقدار زیادی غذا ، احساس عدم کنترل هنگام نوشیدن ، احساس شرمندگی ، ناراحتی یا احساس گناه پس از آن” تعریف می شود.

در عوض ، مقدار زیادی غذا بسیار بیشتر از آنچه معمولی در 2 ساعت یا کمتر در نظر گرفته می شود ، مشخص می شود. مردم همچنین در طول این قسمت ها احساس عدم کنترل خواهند کرد. آنها ممکن است احساس کنند نمی توانند غذا را متوقف کنند یا عمداً غذا نخورند.

این دوره های توصیف شده به طور متوسط ​​حداقل یک بار در هفته به مدت 3 ماه رخ می دهد ، که می تواند یک اختلال پرخوری تلقی شود ، NEDA گزارش می دهد.

علاوه بر این ، اختلال خوردن شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. مطالعات نشان می دهد که 1.25 درصد از زنان و 0.42 درصد از مردان دارای اختلالات خوردن هستند.

قسمت های پرخوری

فرض کنید شما برخی از علائمی را که به تازگی تجربه کرده ایم تجربه کرده اید. شما بیش از اندازه متوسط ​​سهم مصرف می کنید ، احساس کنترل نمی کنید و ممکن است بعد از آن احساس ناراحتی یا گناه کنید.

اما برعکس ، شما این قسمت ها را کمتر از آنچه در بالا توضیح داده شد ، یا شاید کمتر جدی تجربه می کنید.

حتی اگر اختلال پرخوری ندارید ، باز هم قسمت هایی از پرخوری را تجربه می کنید.

چرا پرخوری می کنم؟

پس چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی برای این قسمت ها وجود دارد. شما ممکن است در نتیجه یکی از این دلایل یا ترکیبی از هر دو به این شکل غذا بخورید.

بیایید در مورد برخی از رایج ترین علل پرخوری صحبت کنیم که من آنها را به عنوان مربی سلامتی و متخصص تغذیه ثبت شده می بینم.

5 علت پرخوری

1. به اندازه کافی غذا نخورید

یکی از شایع ترین دلایلی که افراد با پرخوری مواجه می شوند ، کمبود غذا یا محدودیت غذا است.

محدودیت عمدی

محدودیت می تواند در شرایط مختلف بسیار متفاوت به نظر برسد. به عنوان مثال ، این ممکن است شامل محدود کردن غذاهای کامل ، غذاهای خاص یا محدود کردن اندازه وعده ها باشد.

اغلب این نتیجه یک رژیم غذایی مزمن است که منجر به چرخه دوره ای “شروع و توقف” می شود. این معمولاً در نتیجه قوانین مستقل و قوانین رژیم غذایی رخ می دهد.

برای اینکه کمی بیشتر به شما بگویم ، وقتی بدن به طور منظم از تغذیه کافی برخوردار نیست ، در نهایت به نقطه اوج می رسد. برای محدود کردن بدن در غذای مورد نیاز و نیاز به اراده نیاز است. از آنجا که قدرت اراده محدود است ، آن قدرت اراده در نهایت به پایان می رسد و دروازه ها باز می شوند.

اندازه قسمت ها از پشت بام عبور می کند و خودکنترلی به حاشیه می رود. بدن سعی می کند کمبود تغذیه را جبران کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب احساس می کنند بیش از حد پر شده ، متورم ، خجالت زده و ناامید هستند. این امر آنها را مجبور می کند تا در تلاش اشتباه برای “جبران” یا “رفع” آخرین قسمت مشروب به محدودیت ها بازگردند.

محدودیت ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به اشتباه غذا نمی خورند.

یکی از شرکت کنندگان ما در حال تحصیل برای امتحانات حقوقی بود که احساس کرد در شب پرخوری می کند. با بررسی عادات او متوجه شدیم که استرس او اشتهای او را سرکوب می کند و او را مجبور می کند که در طول روز چیزی جز یک نوار پروتئین نخورد. هنگامی که او سرانجام پس از یک روز کامل از کتابخانه به خانه بازگشت ، تندخو بود و بدن او چیزهایی را که دریافت نکرده بود جبران کرد.

با حرکت به جلو ، او غذا را با خود بسته و یادآوری کرد که یک میان وعده بخورند تا بتواند غذای مورد نیاز خود را در طول روز تهیه کند.

2. اختصاص اخلاق غذایی و نقص تفکر

چه شما آن را محدود کنید یا نه ، اما وقتی روحیه بازی می کند ، پرخوری اغلب همراه است.

وقتی از تخصیص غذا به معنای اخلاقی صحبت می کنم ، منظور من عمل تشخیص غذا به عنوان خوب یا بد ، درست یا غلط ، درست یا غلط است.

کسانی که اخلاق غذایی را رعایت می کنند ، اغلب مواد مغذی را خوب می نامند و هنگام مصرف احساس غرور می کنند. آنها به نوبه خود بیشتر به معنی غذاهای مبتنی بر لذت هستند که ارزش غذایی یکسانی ندارند. آنها وقتی از این غذاهای دلپذیر استفاده می کنند احساس گناه یا شرم می کنند.

وقتی از این نوع اخلاق غذایی استفاده می کنیم ، غذاهایی که در رده “بد” قرار می گیرند فوق العاده فریبنده هستند. هنگامی که این غذاها مصرف می شوند ، ممکن است احساس کمیابی یا نیاز ایجاد شود. قضاوت در مورد کمبود ممکن است شما را به این باور برساند که چون “نباید” این غذاها را بخورید ، آنها باید سریعتر یا بیشتر از حد معمول بخورند.

منطقی بودن این امر ناشی از این ایده است که ممکن است “تنها گزینه” شما برای خوردن غذا باشد. یا ممکن است به خود بگویند که این “آخرین باری” است که از این غذاها استفاده می کنند ، بنابراین باید مقدار زیادی داشته باشند تا از این تجربه “نهایت استفاده را ببرند”.

این افکار می توانند به مرور زمان به طور ناخواسته منجر به پرخوری یا سرخوردگی شوند.

3. رژیم متعادل نخورید

ما همیشه در مورد غذای متعادل و مغذی در Nutrition Stripped صحبت می کنیم! برای توصیف و انتقال آسان این ظروف ، از پنج سیستم اصلی خود استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید این برنامه شما را از طریق سیستم “پنج مورد برتر” راهنمایی می کند تا غذاهای متعادلی ایجاد کنید که می توانید این هفته برای پخت و پز یا پخت تازه استفاده کنید!

پنج وعده غذایی اصلی عمدتا شامل منابع کامل پروتئین ، کربوهیدراتهای نشاسته ای و قندی ، کربوهیدراتهای نشاسته ای ، چربیها و عوامل مزه ای است.

هر یک از اجزای بدن بدن را متفاوت تغذیه می کند ، حیاتی است. اگر گروه های غذایی خاصی (عمداً یا غیر عمد) نداشته باشیم ، می تواند منجر به پرخوری شود.

بدن اساساً هوس این اجزا را می کند زیرا به شما اجازه می دهد احساس سیری و انرژی کنید. آنها به بدن اجازه می دهند تا آنجا که ممکن است کار کند!

اگر رژیم غذایی یک فرد بیشتر از غذاهای فرآوری شده تشکیل شده باشد یا مدام فاقد برخی از این اجزا باشد ، ممکن است کنترل غذا را از دست داده و مقادیر بیش از حد مصرف کند.

گاهی اوقات این می تواند ناشی از گرسنگی باشد ، اما اغلب گرسنگی و سیری گذشته را ادامه می دهد. این موضوع او را در دسته یک قسمت پرخوری قرار می دهد.

4. احساسات یا استرس های غیررسمی

اگر مکانیسم های سالم و موفقی برای مقابله با احساسات یا استرس شدید ایجاد نشود ، مردم می توانند به دنبال غذا باشند.

استرس و تغذیه احساسی کاملاً رایج است ، اما اگر مدت زمان زیادی به آنها توجه نشود ، می تواند شروع به افزایش کند و گلوله برفی به پرخوری تبدیل می شود.

در این سناریو ، غذا راهی برای منحرف کردن احساسات یا استرس هایی است که آنها تجربه می کنند. آنها لزوماً در نتیجه گرسنگی غذا نمی خورند ، بنابراین سیگنال های سیری را نیز نادیده می گیرند. تقریباً وسیله بی حسی است.

اگر گرسنگی و سیری کاملاً نادیده گرفته شود ، پس از مدت کوتاهی می توانید مقدار زیادی غذا مصرف کنید. علاوه بر این ، ممکن است عدم کنترل وجود داشته باشد زیرا ارتباط بین ذهن و بدن اساساً قطع شده است.

اگر متوجه شدید که مکانیسم های مناسبی برای مقابله با استرس و افزایش احساسات ندارید ، ممکن است همین غذا را بخورید.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیف

بسیار معمول است که افرادی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصویر بد بدنی باشند. ارتباط بین آنها اغلب تا حدودی نتیجه خود خرابکاری است.

اگر متوجه شدید که به دنبال غذا هستید و با خود چیزهایی مانند “من از بدنم ناراضی هستم ، بنابراین می توانم بیشتر بخورم”. “، یا” تغذیه سالم هرگز اهمیتی ندارد ، بنابراین من باید هر چه می خواهم بخورم و تا جایی که می خواهم بخورم. ”

غلبه بر پرخوری

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد رابطه متعادل با غذا به شما این امکان را می دهد که وعده های غذایی مغذی و متعادل بخورید و با استرس و احساسات مبارزه کنید. این به شما امکان می دهد تا به علائم گرسنگی و سیری خود گوش دهید و همچنین از رژیم غذایی خارج شوید. حتی می توانید نسبت به خود و بدن خود احساس قدردانی و شفقت قوی داشته باشید.

این دقیقاً به همین دلیل است که ما به مردم می آموزیم چگونه این کار را از طریق تغذیه توجه خود انجام دهند. ما مراحل بهبودی شما را با غذا طی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که امکان توسعه ، ثبات و پشتیبانی را فراهم کند.

می توانید از کارگاه آموزشی رایگان ما دیدن کنید تا یاد بگیرید چگونه با انتخاب های غذایی خود متعادل تر باشید تا بتوانید از شر غذاها و رژیم های غذایی خلاص شوید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و رابطه مثبتی با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید