چرا امروز در بدن خود شایسته هستید


زمان خواندن: 4 دقایق

میدونی چی نگرانم میکنه؟ ایده این است که همه باید بدن خود را برای مطابقت با ایده آل های دیگران تغییر دهند. این “کسی” می تواند همسر / شریک ، دوست ، غریبه یا در کل جامعه باشد. من از سونیا رنی تیلور یا بهتر بگویم عنوان کتاب شگفت انگیز او “بدن شما عذرخواهی نیست” نقل می کنم.

من متعلق به تعدادی از گروه های حرفه ای فیس بوک هستم که در ارتباط با تغذیه و سلامت بصری در هر اندازه هستند (HAES). من به وضوح یکی از پست های یک متخصص تغذیه را که با یک مشتری که با اختلالات خوردن و مشکلات مربوط به تصویر بدن مشکل داشت ، به خاطر می آورم. مشتری به وزنی رسید که بسیار پایین بود و برای شخص شخصی سالم نبود ، حتی اگر این وزن “از نظر فرهنگی قابل قبول” باشد. مشتری شکایت کرد که افراد دیگر با چنین وزنی بسیار بهتر با آنها رفتار کردند. به عبارت دیگر ، آنها دیگر با انگ و تبعیض وزنی روبرو نبودند.

این حسی است که من از بسیاری از مشتریان خود شنیده ام. رژیم غذایی متعادل و نارضایتی از بدن می تواند در هر اندازه و شکل بدن رخ دهد. با این حال ، هرچه از آرمانهای زیبایی شناختی جامعه یا برداشتهای آن از ظاهر “سالم” بیشتر پیش بروید ، نه تنها با انگ داخلی وزن ، بلکه با انگ بیرونی وزن نیز برخورد خواهید کرد.

احساس تناقض با بدن خود یک چیز است ، اما اگر در محل اقامت در یک شرکت هواپیمایی یا تئاتر مشکل دارید یا نگران هستید که صندلی در رستوران شما را عقب نگه دارد ، این احساس اضافه وزن بیشتری پیدا می کند. کلمه غم انگیز

مخرب بودن علامت وزن

انگ وزن یک مشکل واقعی است که بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. آن مشکلات مزمن سلامتی که “مربوط” به وزن بیشتر بدن است؟ دلبستگی ، انگ زدایی و تبعیض ناشی از افراد دارای اضافه وزن حداقل مسئول برخی از آنها است. این امر به ویژه وقتی مردم از این انگ استفاده می کنند صادق است. (اگر از انگ وزن استفاده می کنید ، احساس می کنید ارزش شما کمتر است زیرا “بیش از حد” وزن دارید. یا احساس می کنید لیاقت انجام یا انجام برخی کارها را ندارید زیرا “بیش از حد” هستید.)

متأسفانه ، ننگ وزن افراد زیادی را مجبور می کند تا اقدامات شدیدی را برای کاهش وزن انجام دهند در تلاش برای مطابقت با یک ایده آل ظریف. این شامل همه چیز از رژیم های بسیار محدود کننده تا برداشتن قسمتی از معده و / یا روده ها می شود. متأسفانه ، جراحی کاهش وزن می تواند عوارض جدی ایجاد کند. در مورد رژیم؟ تلاش برای حفظ رژیم غذایی زیر محدوده محافظت شده یک دستور العمل برای افزایش وزن است. در حقیقت ، بسیاری از افراد با وزن بیشتری نسبت به زمانی که هرگز رژیم نداشتند رژیم می گرفتند. (برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، من به شدت توصیه می کنم با ربکا اسکریتفیلد متخصص تغذیه با پادکستی از ساندرا آمودت ، نویسنده کتاب چرا رژیم ها ما را چاق می کند).

سازمان بهداشت جهانی نیاز به تغییر؟

همه چیزهایی که تا کنون ذکر کردم بسیار هیجان انگیز است که من بارها در مورد انگ وزن برای نشریات مختلف نوشته ام – نه فقط برای این وبلاگ. یکی از آنها مقاله ای حجیم در مورد انگ وزن است متخصص تغذیه امروز مجله اخیراً در مورد انگ وزن برای افراد نوشتم سیاتل تایمز و برای واشنگتن پست اینجا و اینجا اما آنچه واقعاً در کلاه من می افتد یک مقایسه ناراحت کننده است که چند وقت پیش به ذهنم رسید:

شخصی برای بدست آوردن شناخت و اجتناب از انگ و تبعیض ، وزن یا ظاهر بدن خود را تغییر می دهد ، مانند همسری که سعی می کند رفتار خود را برای کاهش میزان سوء استفاده از خود تغییر دهد.

وقتی در مورد انگ یا سوء استفاده صحبت می کنیم ، بر قربانی تغییر نهفته استبه تغییر مجرم (فرد ، فرهنگ یا جامعه) ضروری است.

هر یک از ما ذاتاً ارزشمند هستیم و مستحق احترامی هستیم که می توان برای هر شخص دیگری قائل شد. وزن محور و سلامت محور ما (بخوانید: فضیلت اخلاقی و سلامتی ، و اگر “بیش از حد” وزن داشته باشید ، نمی توانید سالم باشید) جامعه ما را شاد و سالم نمی کند. این باعث می شود ما کمتر سالم و ناراضی باشیم. این باید متوقف شود.

کمی بیشتر از ظرف صابون من

من هر روز 1 تا 1 کار خود را با مشتریانم انجام می دهم تا به آنها در ایجاد رابطه متعادل با غذا و بدن کمک کنم در حالی که سلامت را به طرق قابل توجه و پایدار بهبود می بخشد. سلامت در هر اندازه (HAES) و تغذیه بصری از اصولی است که من استفاده می کنم زیرا آنها تضادهای منطقی با جنون رژیم غذایی هستند. اینها موضوعاتی است که من در مورد آنها زیاد نوشته ام ، از جمله:

و البته ، شما همچنان گزارش هایی از HAES ، انگ و تبعیض وزن ، تغذیه بصری و مسائل مربوط به آن مانند تصویر بدن و پذیرش بدن را مشاهده خواهید کرد.

این پست شامل پیوندهای وابسته به آمازون است. من به عنوان کارمند آمازون از خریدهای ماهرانه درآمد کسب می کنم.


این پست را چاپ کنید این پست را چاپ کنید

دیدگاهتان را بنویسید