چرا آب سرد برای شما مضر است؟ || چرا آب سرد برای شما مضر است؟


برای سلامت عمومی توصیه می شود روزانه 2-3 لیتر آب بنوشید. اما اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد برای شما مضر است؟ نوشیدن آب می تواند خطرات و مزایای خاص خود را داشته باشد ، و ما در اینجا به طور مفصل در مورد آنها صحبت کرده ایم. همچنین خواهیم دید که علم در این زمینه چه توصیه هایی می کند.

بسیاری معتقدند مضرات آب سرد بیشتر از مزایای آن است. آب سرد می تواند باعث انقباض معده و مشکل در هضم غذا شود. برخی از افراد همچنین معتقدند که اگر بدن آنها آب را در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر بنوشد ، باید برای حفظ دمای داخلی مناسب (37 درجه سانتیگراد) اقدامات بیشتری انجام دهد.

استفاده از آب سرد باعث غلیظ شدن مخاط بینی می شود و عبور آن را از مجاری تنفسی مشکل می کند. علاوه بر این ، مصرف آب گرم (یا نوشیدنی های داغ مانند سوپ مرغ) تنفس را تسهیل می کند. آب سرد همچنین باعث افزایش احتقان در افراد مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا می شود.

با مشاوران پزشک خود به صورت آنلاین مشورت کنید

استفاده از آب سرد در افرادی که سابقه این بیماری را دارند با میگرن همراه است. نوشیدن آب سرد نیز می تواند باعث بدتر شدن آشالازی شود (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب سرد همراه غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. بنابراین ، غذاهای چندین فرهنگ دیگر با آب گرم سرو می شود. یک باور رایج دیگر: نوشیدن آب سرد لزوما به بدن شما در خنک شدن در یک روز گرم تابستانی کمک نمی کند. با این حال ، شواهد علمی در این زمینه کافی نیست. اگرچه آب سرد مضرتر به نظر می رسد ، اما مزایای خاصی نیز دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چی؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

آب سرد بعد از ورزش دمای بدن را متعادل می کند. نوشیدن آب سرد می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن شما پس از یک تمرین سخت جلوگیری کند. نوشیدن آب سرد به بدن کمک می کند تا دمای پایین تری را حفظ کند.

آب سرد همچنین می تواند انرژی بیشتری در طول روز به بدن شما بدهد. با این حال ، مطالعات خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش انرژی در کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب می تواند به هضم غذا کمک کند. همچنین می تواند به حفظ وزن کمک کند. نشان داده شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت در کودکان دارای اضافه وزن می شود.

نوشیدن فقط آب سرد به کاهش وزن شما کمک نمی کند. با این حال ، این روند می تواند به سرعت شروع شود.

آیا آب گرم بهتر از سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایب خود را دارد. آب داغ می تواند به هضم غذا ، بهبود گردش خون و بدن شما در دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم تشنگی را کاهش می دهد. تشنگی کمتر می تواند در دمای بالا مشکل ساز شود زیرا بدن شما تمایل دارد آب بیشتری را از طریق تعریق از دست بدهد.

به طور کلی ، آب سرد می تواند آب را پشتیبانی کند. با این حال ، آب سرد در هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا ممکن است ایده خوبی نباشد زیرا می تواند بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان کاهش دهد. بعد از ورزش شدید می توانید مقداری آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا آنفولانزا) آب گرم ممکن است بهترین انتخاب شما باشد.

مصرف آب سرد یا گرم کاملاً به وضعیت سلامتی فرد و موقعیتی که در آن قرار دارد بستگی دارد. آب سرد برای افرادی که میگرن یا آشالازی دارند مناسب نیست. آب گرم برای اکثر مردم بی خطر به نظر می رسد.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما می تواند در برخی افراد مشکل ایجاد کند. بنابراین ، سلامت و زمان روز یا فصل خود را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که برای شما مناسب است.

بهتر است آب دمای اتاق بنوشیم؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

در بیشتر موارد ، آب در دمای اتاق بهتر است. اما اگر ورزش می کنید ، نوشیدن آب سرد می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا به شما کمک کند.

در حالی که نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن نخواهد داشت ، می تواند مصرف انرژی را در زمان استراحت افزایش دهد. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد یخ زده در یک روز گرم می تواند مضر باشد. این می تواند باعث اسپاسم مری و گرفتگی شکم شود. همچنین می تواند ضربان قلب و دمای خون را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. تحریک حنجره می تواند در اثر خوردن بیش از حد غذای گرم از جمله آب گرم ایجاد شود. وقتی مایعات داغ مانند آب گرم با پوست تماس پیدا می کنند ، سلول ها در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای شدید نیز می تواند باعث آسیب جدی به بافت شود.

آب گرم می تواند آلاینده تر باشد؟

تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است. اما آب لوله کشی داغ می تواند حاوی آلاینده ها باشد. سیستمهای تامین آب گرم ، مانند دیگهای بخار یا مخازن ، دارای قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب موجود در آنها را بخورند و آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلودگی ها را سریعتر از سرما حل کند.

اگرچه استفاده از آب گرم با فیلتر آب ممکن است گزینه ایمن تری باشد ، اما خطراتی را به دنبال دارد. آب گرم مواد داخلی را بسیار سریعتر از سرد حل می کند. این می تواند در درازمدت مشکلاتی را ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیرمنتظره ای ایجاد کند. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید از آن به درستی مراقبت کنید.

بخار داغ می تواند باعث سوختگی شود. برای محافظت بیشتر ، کتری را با یک حوله ضخیم نگه دارید. پر کردن بیش از حد لیوان را فراموش نکنید. آب می تواند سرریز شود و باعث سوختگی شود. صبر کنید تا آب کمی سرد شود تا بتوانید آن را بنوشید.

آب گرم می تواند آرامش بخش باشد. اگرچه هنوز مشخص نیست که چقدر می تواند مفید باشد ، اما هیچ آسیبی نمی رساند. شما فقط نیاز به مراقبت مناسب دارید.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و فواید آن برای سلامتی غیر قابل انکار است. آب برای بدن ما ضروری است و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها ضروری است. آب بهترین نوشیدنی است که می تواند تشنگی شما را برطرف کند و نوشیدن با معده خالی می تواند تقریباً تمام مشکلات بدن شما را درمان کند. از مزایای آب آشامیدنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند رژیم غذایی شما را افزایش دهد زیرا می تواند متابولیسم شما را تا 25 درصد افزایش دهد. تسریع متابولیسم به هضم سریع غذا کمک می کند و در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. برای رسیدن به بهترین نتیجه ، همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید.

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند.

ما می دانیم که آب برای سلامتی و رفاه ما ضروری است. باید بدانیم که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن مورد نیاز است. عادت نوشیدن منظم آب با معده خالی می تواند برای سیستم ایمنی بدن مفید باشد. نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی می تواند به تنظیم سیستم گوارش کمک کند. ورزش روزانه می تواند به حرکات منظم روده و همچنین حرکات منظم روده کمک کند. هر بار که ادرار می کنید ، سموم را به صورت مایع دفع می کنید. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به دستشویی می روید. به این ترتیب بدن خود را پاکسازی و سم زدایی می کنید. همچنین از نفخ جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند.

یکی از مهمترین دلایلی که افراد از سردردهای مکرر و حملات میگرنی رنج می برند ، کم آبی بدن است. کم آبی بدن علت اصلی سردرد است و نوشیدن مکرر آب ، به ویژه با معده خالی ، به طور طبیعی می تواند سردرد را تسکین دهد. نه تنها این ، با نوشیدن آب می توانید از مشکلات دهان یا دندان خود نیز جلوگیری کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن کمک کند زیرا آب کالری ندارد و نوشیدن آن در فواصل منظم به پر نگه داشتن معده کمک می کند. علاوه بر این ، عواقب منفی ندارد. زیرا نوشیدن مقدار زیادی آب به تسریع متابولیسم کمک می کند.

از آنجا که نوشیدن آب به طور منظم روده ها را تمیز می کند ، باعث احساس گرسنگی در صبح نیز می شود ، بنابراین می توانید صبحانه را به موقع بخورید.

اگر احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب باعث تحریک رشد سریع گلبول های قرمز خون می شود که منجر به افزایش اکسیژن و انرژی می شود.

روده بزرگ را تمیز می کند.

پس از نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی ، می توانید از لجن انباشته شده خلاص شده و مواد مغذی را به سرعت جذب کنید. این منجر به سلامت روده بزرگ و بدن می شود.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که آب درمانی را معرفی کردند و آن را به صورت مذهبی آغاز کردند. آنها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب می نوشند و این درمان با مطالعات مختلف تأیید شده است. در اینجا یک آموزش خوب در مورد نحوه پیروی از آب درمانی وجود دارد.

 • به محض بیدار شدن ، قبل از مسواک زدن ، یک لیتر آب بنوشید. اگر مبتدی هستید ، می توانید با تعداد کمتری شروع کنید.
 • بعد از نوشیدن آب می توانید دندان های خود را مسواک زده و مسواک بزنید. حدود 45 دقیقه از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. پس از آن می توانید صبحانه بخورید.
 • دو ساعت بعد از یک وعده غذایی معمولی غذا نخورید. سپس دوباره یک لیتر آب بنوشید.

نوشیدن آب به جلوگیری از بسیاری از بیماری ها کمک می کند و می توانید ظرف چند روز متوجه انرژی و طراوت جدیدی شوید. آب درمانی می تواند فشار خون بالا ، ورم معده ، یبوست و دیابت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی درمان کند. همچنین می توانید آب لیمو را به آب گرم اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به پاکسازی بدن از سموم کمک می کند.

پیوندها:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید