چاه های دفاعی برای اسدآباد در حال حفر استاسنا / همدان معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آبفای کشور از حفر چاه دفاعی برای شهرستان اسدآباد خبر داد.

مجید آقازاده حبشی در سفر نیم روزه خود به اسدآباد دیروز با دستور ویژه وزیر نیرو در حاشیه بازدید میدانی خود از محل حفاری چاه جدید شماره ۲۳ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل رانش زمین به دلیل ریزش زمین و ریزش زمین در حال انجام است. سه حلقه چاه آب شماره ۸، ۱۸ و ۲۰ شهر اسدآباد از مدار خارج شده است که قطعا به عنوان پدافند غیرعامل برای مدیریت پایدار منابع آب در صورت رانش زمین برای این شهر حفاری خواهد شد. که شهروندان اسدآباد با مشکلی مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر چاه جدیدی برای آب شرب در شهرستان اسدآباد در حال حفر است که در بازدید میدانی امروز دستور افزایش عمق این چاه را دادیم، افزود: چاه دیگری نیز توسط یک چاه حفر شد. از خیرین اسدآبادی حفر می شود و پس از حفر این چاه به نام پدر این خیر نامگذاری می شود و در حفر چاه مورد نظر حمایت لازم را خواهیم داشت.

آقازاده حبشی خاطرنشان کرد: بررسی لازم و فنی در زمینه خطوط اصلی و اصلاح شبکه فرعی از منابع فرمانداری که فرمانداری شهرستان باید انجام دهد و تجهیزات مورد نیاز را برای خطوط اصلی تامین خواهیم کرد. خطوط از محل تنش در صورت نیاز.

وی در ادامه با بیان اینکه در این سفر و با توجه به مسائل و مشکلات مطرح شده بررسی های لازم برای رفع مشکلات شهرستان انجام شد، گفت: طی بررسی ها با توجه به اینکه جمعیت شهرستان اسدآباد در افق ۱۴۱۰ پیش بینی می شود بیش از ۷۵ هزار نفر تصمیمات لازم را برای تامین آب برای این امر اتخاذ کنند.

آقازاده حبشی همچنین با اشاره به اینکه برای توزیع بهینه فشار آب باید فشار حداقل ۱.۴ دهم جو به ۲.۶ دهم اتمسفر تامین شود، خاطرنشان کرد: در بررسی میدانی که امروز در شهرستان اسدآباد انجام شد، در برخی موارد مناطق پرفشار آب و برخی از نواحی تحت فشار آب کم بوده است، لذا باید بررسی های لازم در خصوص محدوده شهر انجام شود و تغییرات لازم در تقسیم بندی با توجه به امکانات موجود انجام شود تا فشار نرمال در آن ایجاد شود. تمام نقاط شهر

وی در ادامه با بیان اینکه موضوع تسهیلات مسکن باید بر اساس آیین نامه ابلاغی سازمان مدیریت برنامه ریزی به درستی طراحی شود، ادامه داد: متأسفانه در شهر اسدآباد مشاهده شد که در برخی از آپارتمان ها آب مستقیماً از شبکه پمپاژ می شود و این امر منجر به آب نگرفتن همسایه بغلی شده و حادثه ناگواری در شبکه رخ می دهد.

آقازاده حبشی گفت: در این راستا دستور مشخصی به مدیریت شهری صادر شد که کنترل میدانی داشته باشند و آپارتمان هایی که مستقیماً از شبکه آب سرچشمه می گیرند مدیریت کنند و امکانات داخلی آنها را اصلاح کنند تا به مناطق مرتفع فشار بیاورند. .

وی یادآور شد: با این اقدام از بسیاری از تصادفات شبکه، انفجار و تخریب آسفالت معابر جلوگیری شد و به دنبال آن هستیم تا مشکلات شهرستان در سریع ترین زمان ممکن برطرف شود و از پایداری آب بهره مند شویم.

آقازاده حبشی در خصوص شبکه فاضلاب شهر اسدآباد گفت: علاوه بر بحث حل مشکل آب، در حال حاضر ۳۵ کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر اسدآباد باقی مانده است که دو ظرفیت در این زمینه وجود دارد.

وی وضعیت حقوقی بند ۳ تبصره ۸ قانون بودجه را یکی از اختیارات دانست و افزود: این قانون به ما اجازه نوسازی و توسعه تاسیسات و شبکه فاضلاب از محل فروش پسماندهای مایع صنعتی را می دهد و تسهیلاتی نیز داریم. برای جمع آوری آن و دفع فاضلاب

آقازاده حبشی افزود: دومین ویژگی در این زمینه بحث مطالعات موجود در زمینه الحاق شهر اسدآباد و اخذ دستور اجرایی برای اعطای وام است که این اعتبار با همکاری نماینده محقق می شود. .

به گزارش ایسنا، در این سفر نیم روزه معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب کشور علاوه بر سایت جدید حفاری چاه شماره ۲۳، برای تنظیم فشار آب در مهر نیز بازدید میدانی داشت. اقامتگاه های خیابان کاشانی و شهرک یادگار امام (علیه السلام).

انتهای پیام