چالش های پیش روی مدارس فوتبال اردبیل


چالش های پیش روی مدارس فوتبال اردبیل

ایسنا/ اردبیل رئیس هیئت رئیسه فوتبال استانداری اردبیل گفت: مدارس فوتبال در استانداری با ۵ چالش اساسی مواجه هستند که باید به دنبال رفع آن باشند.

صمد ناچ در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو (ایسنا) با بیان اینکه کمبود کیفیت ورزشگاه ها چالش شماره یک مدارس فوتبال در استانداری است، افزود: حوزه هنجاری و کیفیت رکن اصلی آموزش در مدارس فوتبال است. .
وی افزود: در حال حاضر ورزشگاه های مناسب برای مدارس فوتبال در استانداری وجود ندارد و این امر امکان تمرین را از آنها سلب می کند.
نوتاش نبود امکانات استاندارد تمرینی را دومین چالش مدارس فوتبال استان دانست و ادامه داد: مدارس فوتبال باید از امکانات مدرن آموزشی برخوردار باشند تا بتوانند تمرینات علمی و مدرن را فراهم کنند در حالی که بیشتر مدارس فوتبال استان از امکانات اولیه برخوردار نیستند. .
رئیس هیئت مدیره فوتبال استانداری اردبیل سومین چالش مدارس فوتبال در استانداری را بعد درآمدزایی مدرسه فوتبال دانست و گفت: اصول درست تربیتی باید اولویت اصلی مدارس فوتبال باشد چرا که فوتبال مدرسه یک مرکز آموزشی و مراقبتی برای کودکان است.
این مسئول ادامه داد: پرورش استعدادها باید در مدارس فوتبال عادی شود در صورتی که اکثر مدارس فوتبال شهرستان به آن توجه نمی کنند.
نوتاچ با اشاره به عدم جذب مربیان خوب به عنوان چهارمین چالش مدارس فوتبال، گفت: مربیان مدارس فوتبال باید به آخرین علوم مربیگری مجهز باشند، زیرا دنیای کودکان با بزرگسالان متفاوت است، بنابراین مربیان مدارس فوتبال باید با علم مربیگری آشنا باشند. روانشناسی مدارس کمی برای چنین معلمانی وجود دارد.
رئیس هیات مدیره فوتبال استانداری اردبیل پنجمین چالش مدارس فوتبال در استانداری را عدم افزایش شعب آکادمی و مدارس فوتبال برای باشگاه ها عنوان کرد و افزود: هر چه تعداد مدارس یا شعبه ها بیشتر باشد بیشتر می شود. مخاطبان آنها، و این احتمال وجود دارد که کشف بهترین استعدادها افزایش یابد.
وی با بیان اینکه در استانداری اردبیل ۵۰ مدرسه فوتبال متشکل از ۴۵ مدرسه پسرانه و ۵ مدرسه دخترانه وجود دارد، ادامه داد: در این مدارس فنون، تاکتیک ها و مهارت های مقدماتی فوتبال به اعضا آموزش داده می شود.

انتهای پیام