پیگیری اعطای تسهیلات پروژه نیمه تمام سیمان سمنگان در مانی سملگانایسنا/ خراسان شمالی معاون برنامه ریزی و برنامه ریزی اداره کل صمت خراسان شمالی از پیگیری اعطای تسهیلات برای پروژه نیمه تمام سیمان سمنگان در شهرستان مانه سملگان خبر داد.

وی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، مهیار المشایخی، با اشاره به اینکه کار ساخت واحد تولید سیمان سمنگان در سال ۱۳۸۵ در کیلومتر ۱۴ جاده راز و جرگلان به زمین خورد و قرار بود این پروژه تکمیل شود. در عرض ۵ تا ۶ سال کرد: اما پس از مدتی اجرای این پروژه به دلایلی متوقف شد، هرچند پیشرفت مالی آن حدود ۶۰ درصد بود و حدود ۶۰۰ میلیارد ریال برای کار هزینه شد.

وی بیان کرد: یکی از مهم ترین دلایل توقف اجرای این طرح ناکارآمدی اقتصادی تولید سیمان در آن زمان بود و پس از مدتی شرکت آستان قدس مجری طرح اعلام کرد که قصد اجرای آن را دارد. آی تی. پروژه گیاهان دارویی آنجاست.

المشیخی افزود: این طرح در این مکان اجرا نشد و این شرکت اعلام کرد که پروژه سیمان را اجرا می کند.

وی ادامه داد: در سفر حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به خراسان شمالی، تکمیل این پروژه به عنوان یکی از خواسته های مردم استان اعلام شد و مقرر شد تسهیلات لازم برای آن اختصاص یابد. تکمیل.” از پروژه

این مسئول گفت: در حال حاضر موضوع اعطای تسهیلات به این واحد تولیدی به چرخه بازگشت و به دنبال ارائه طرح به بانک هستیم.

گفتنی است، حسین حاجی بگلو مدیر کل سیلات خراسان شمالی چندی پیش در نشست خبری از اختصاص یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه سیمان سمنگان در این ولایت در دوره ریاست جمهوری خبر داد. بازدید کنید.

انتهای پیام