پیش بینی ۴۲ برنامه کلان سپاه سمنان و بسیج / عیب یابی یگان های خاموش و نیمه راکدایسنا/ سمنان جانشین فرمانده سپاه قائم آل محمد (ع) استان سمنان از پیش بینی ۴۲ عنوان برنامه اصلی و بیش از ۳ هزار فعالیت در قالب برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بسیج و سپاه استان سمنان خبر داد.

سردار منصور شوقانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: عطر افشانی گلزارهای شهدای استانداری، گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در سطح استان و شهرستان، اجلاس بین المللی مجاهدین تبعیدی، نواختن مهر مقاومت، افتتاح بسیاری از واحدهای مسکونی. ساخته شده برای مستضعفان جامعه، برگزاری نمایشگاه آوارگی تا عظمت، راهپیمایی خانواده در تمامی شهرستان های استان، نشست معرفت و بصیرت با رویکردی تصویری، رونمایی از تمثال شهدا، رزمایش مشترک جهادی گروه ها و همایش استانی شعر عاشورایی و … از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس است.

وی در جریان برنامه های برپایی طرح «افتخار کوچه ها و محلات» در این فرمانداری قرار گرفت و افزود: به دلیل مصادف شدن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، اردوهایی برای معلمان و دانش آموزان برپا شد. علاوه بر استقبال از دانشجویان جدیدالورود از کشورهای دیگر، این روزها برنامه ریزی شده است.

جانشین فرمانده سپاه القائم محمد (علیه السلام) از استان سمنان از برگزاری چندین دوره مسابقات کتابخوانی با محوریت سپاه و بسیج در استان خبر داد و گفت: بازنشر کتاب های صوتی تولید شده در فضای مجازی یکی از مسابقات است. از دیگر برنامه های فرهنگی ستاد هفته دفاع مقدس.

وی از دیگر برنامه های این هفته کاروان های راهیان نور نام برد و گفت: راهیان نور یک حرکت عظیم فرهنگی است که با استقبال خانواده ها و جوانان توجیه می شود.

سردار چقانی از ویزیت رایگان از مراکز درمانی و بیمارستان های سپاه و بسیج خبر داد و گفت: اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم و محروم از برنامه های بسیج جامعه پزشکی استان است.

وی در جریان برنامه ریزی برای رفع مشکلات و کشف نقص های واحدهای غیرفعال و نیمه راکد بسیج صنعت استان قرار گرفت و گفت: تلاش می شود با رفع این راکدها زمینه بازگشت آنها به صنعت و تولید فراهم شود. مشکلات نیمه عملکردی واحدها

جانشین فرماندهی استانداری القائم محمد (ص) از برنامه ریزی برای تجلیل از کشاورزان دارای سوابق جهادی خبر داد و گفت: از کشاورزان فعال در حوزه تولید استراتژیک کشاورزی نیز تجلیل خواهد شد.

و از برگزاری موکب ها در مسیر زیارت امام رضا (علیه السلام) خبر داد و خاطرنشان کرد: دومین همایش خاکرز، علاقه به جهاد تولید مثل و رویکرد تبیینی به فرمایشات مقام معظم رهبری در این همایش بخش، اقامتگاه آزاد – کرسی های تفکر، محفل انس با قرآن، جلسات بزرگداشت به نظر می رسد برگزاری کارگاه های آموزشی کار تحکیم بنیان خانواده، کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی و … از دیگر برنامه های شاخص هفته دفاع مقدس باشد.

انتهای پیام