پیام معاون وزیر ارشاد پس از درگذشت کیومرث عباسی کسریمعاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه‌ای درگذشت شاعر پیشکسوت کیومث عباسی کسری را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، در متن نامه یاسر احمدوند آمده است:

غزل قرمز به سر سبز فکر نمی کند

هر که از دل «بله» بگوید، حکمت بلا را تمام می کند

آهو در کتاب آهو مانند نماز شب در قصر است

نذری نگیرید، قلم به نیت آواز، خدایا.

آقای کیومرث عباسی کسری، لبخند تسلیم نشدنی شعر که شعری را فقط با وضو فرخنده سرود و از وظیفه شاعری غافل نشد، برای دعوت دوست آری گفت و جاودانه شد. شاعر و نویسنده گرانقدری که با مهربانی و فروتنی راه ادبیات فارسی را پیمود و جز نور و خوبی و مردمی در خاطر اهالی ادب باقی نگذاشت. این روزها لیاقتش را داشت، بال به سوی یار گشود.

با آرزوی غفران و رحمت برای آن مرحومه، این ضایعه را به خانواده محترم ایشان و همه دوستداران ادبیات و شعر تسلیت عرض می نمایم.

نامش بلند و یادش گرامی باد.”

به گزارش اسنا، کیومت عباسی قصری در سال ۱۳۲۰ در قصرشیرین متولد شد و فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع دانشگاهی است. قصر من در وصف امام حسین (علیه السلام) اشعار زیادی سروده است. وی در سال ۱۳۶۱ مسئولیت اداره راهنمایی و رانندگی کرمانشاه را بر عهده داشت و با درجه سرهنگی بازنشسته شد و در سال ۱۳۶۳ به تهران نقل مکان کرد.

اشعار او به مدت دو سال در کتابچه‌هایی برای انجمن ادبی کرمانشاه منتشر شد و «غزل در دنیای شعر معاصر»، «باغ ابریشم»، «باغ هزار ابریشم» و برخی روزنامه‌ها و مجلات را نوشت.

کسری با جامعه شعرای ایران، انجمن ادبی خواجو (تهران) و مراکز فرهنگی هنری تهران همکاری داشت.

از آثار او می توان به «حسن خاتم»، «ابریشم غزل کرمانشاهی در جهان شعر امروز»، «گزیده ترانه های آیت ضمی زنی از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۵۷»، «گلچین از ادبیات معاصر» و «نجواها» اشاره کرد. نی و نی».

انتهای پیام