پیاده روی در چهل سالگی نشانه ای از قدرت اسلام سیاسی در برابر سکولارهااسنا / زنجان امام جمعه سلطانیه گفت: راهپیمایی اربعین نشان دهنده شوک و قدرت اسلام سیاسی در برابر سکولاریسم است که حکایت از ادغام دین و سیاست دارد.

حجت الاسلام عمران حسینسب در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به زیارت اربعین اظهار کرد: در بسیاری از روایات بر زیارت امام حسین (علیه السلام) تاکید شده است و حتی علامه مجلسی می فرماید. زیارت امام حسین (علیه السلام). ص (بر هر کس که توانایی دارد) در طول عمر یک بار واجب است و ثواب یک بار زیارت پیامبر معادل چندین حج است.

با اشاره به اینکه مراسم رژه اربعین به یک شعائر اسلامی تبدیل شده است، تصریح کرد: پیاده روی اربعین نماد وحدت جهان اسلام در برابر دشمن مشترک و جلوه ای از صلابت محور مقاومت در برابر استکبار و جریان مال است. و قدرت

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: به وحدت مسلمانان تعصب نکنیم. و چون مردم ایران و عراق، مردم امام حسین علیه السلام هستند، فرمودند: راهپیمایی اربعین نشان دهنده شوک و قدرت اسلام سیاسی در برابر سکولاریسم است که حکایت از ادغام دین و سیاست دارد و نشان می دهد. که جامعه مبتنی بر محبت امام حسین (علیه السلام) و رهبری است و روستایی مظهر موفق اسلام سیاسی است که تامین کننده مصالح مادی، معنوی و اخروی است.

امام جمله سلطانیه با اشاره به اینکه عدد چهل راز و حکمت دارد و در فرهنگ دینی جایگاه ویژه ای دارد، به آیات و روایاتی که در آن کلمه چهل به کار رفته و قضاوت بیان شده است اشاره کرد و افزود: یکی از ویژگی های خاص است. امام حسین علیه السلام: اربعین است.

وی با بیان اینکه در راهپیمایی چهل روزه بحث نژاد و ملیت فایده ای ندارد، اذعان داشت: اگر دشمن احساس خطر کند و سپس به شایعه پراکنی و تبلیغات روانی بپردازد؛ در این راهپیمایی چهل روزه دشمن احساس خطر کرد. زیرا اتحاد مسلمانان و وحدت و اتحاد شیعیان خطر بزرگی برای دشمنان است.

انتهای پیام