پنتاگون:‌ دلیلی برای تبدیل شدن بحران اوکراین به جنگ هسته‌ای وجود نداردسخنگوی پنتاگون با بیان اینکه واشنگتن هیچ دلیلی برای تبدیل شدن بحران اوکراین به یک درگیری هسته‌ای نمی‌بیند، خاطرنشان کرد که هیچ تغییری در سطح آمادگی نیروهای بازدارنده استراتژیک این کشور ایجاد نشده است.

به گزارش ایسنا، جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امروز (سه شنبه) در مصاحبه‌ با CNN گفت: من با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه موافقم که در جنگ هسته‌ای هیچ برنده‌ای وجود ندارد و نباید شروع شود.

وی افزود: همانطور که قبلا گفتم، ما از نزدیک اوضاع را زیر نظر داریم. ما چیزی نمی‌بینیم که مجبور به تغییر سطح آمادگی نیروهای بازدارنده هسته‌ای استراتژیک خود و میزان آمادگی برای دفاع از کشورمان و متحدان شویم.

روز گذشته، لاوروف در یک مصاحبه مطبوعاتی هشدار داد که خطرات جنگ هسته‌ای در حال حاضر «بسیار بزرگ» است و نباید آن را دست کم گرفت، اما بسیاری به عمد درباره این تهدید اغراق می‌کنند.

در همین رابطه، چین امروز با اعلام اینکه نه این کشور و نه کشور دیگری هیچ علاقه‌ای به آغاز جنگ جهانی سوم ندارند، بر حمایت خود از تلاش‌ها برای یافتن راه حل دیپلماتیک به منظور پایان جنگ و درگیری در اوکراین تأکید کرد.

انتهای پیام