رژیم لاغری سریع

پلتفرم سلامت اینترنت اشیا چیست و چگونه از آن در سلامت دیجیتال استفاده کنیم؟


نویسنده: سارا اقبال

پلتفرم چیست و در دنیای فناوری به چه معناست؟

در دنیای فناوری، پلتفرم به هر سخت افزار یا نرم افزاری گفته می شود که برای میزبانی برنامه یا سرویس استفاده می شود. مجموعه‌ای از فناوری‌ها است که به‌عنوان پایه‌ای برای توسعه برنامه‌ها، فرآیندها یا سایر فناوری‌ها استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، یک پلت فرم برنامه شامل سخت افزار، یک سیستم عامل و نرم افزار هماهنگ کننده است که از مجموعه ای از دستورالعمل ها برای یک پردازنده خاص استفاده می کند. در این مورد، پلت فرم پایه ای ایجاد می کند که اجرای موفقیت آمیز کد شی را تضمین می کند. به عنوان یک قاعده، پلتفرم ها برای پشتیبانی از بسیاری از برنامه های کاربردی کوچک طراحی شده اند که در واقع مشکلات تجاری را حل می کنند.

در بسیاری از بازارهای بالغ، اغلب دو گزینه پلتفرم غالب و یک دنباله بلند از بازیکنان کوچکتر وجود دارد. به عنوان مثال، iOS و Android در دستگاه های تلفن همراه (راهنمای توسعه iOS و Android mHealth را بخوانید)، ویندوز و مک در سیستم عامل های دسکتاپ، Google Fit و Apple Health در برنامه های مراقبت های بهداشتی و PlayStation و Xbox در بازی ها.

پلتفرم های اینترنت اشیا با هر شکل و اندازه ای وجود دارند که اهداف و اهداف نهایی متفاوتی را ارائه می کنند. پلتفرم هایی برای صنایع خاص مانند املاک تجاری و سلامت خانواده وجود دارد. برخی بر روی یک نوع دستگاه مانند هدست واقعیت افزوده تمرکز می کنند و برخی دیگر بر روی یک عملکرد خاص مانند تولید تمرکز می کنند. صنعت مراقبت های بهداشتی، و به ویژه صنعت سلامت دیجیتال، پلتفرم های اصلی خود را نیز دارد.

اگر می خواهید از فناوری دیجیتال (در مراقبت های بهداشتی) استفاده کنید، چرا به یک پلت فرم نیاز دارید؟

افزایش سلامت دیجیتال همچنین به ظهور اینترنت چیزهای “پزشکی” منجر شده است. گاهی اوقات به عنوان اینترنت اشیا مراقبت بهداشتی شناخته می شود، به زیرساخت متصل به دستگاه های پزشکی و برنامه های کاربردی نرم افزاری اطلاق می شود که می تواند با سیستم های نرم افزاری مختلف مراقبت های بهداشتی ارتباط برقرار کند. برای به دست آوردن ارزش از محیط سلامت دیجیتال متصل، به ویژه در اینترنت اشیاء “پزشکی”، داشتن پلتفرمی برای ایجاد و مدیریت برنامه‌ها، اجرای تجزیه و تحلیل، و دریافت، ذخیره و ایمن کردن داده‌های شما مهم است.

پلتفرم ها مفید هستند زیرا بسیاری از عملکردهای رایج را از توسعه نرم افزار خاص حذف می کنند. پلتفرم‌ها می‌توانند قابلیت‌های ترکیبی را برای قدرت محاسباتی، ذخیره‌سازی یا امنیت حفظ کنند، که سپس به توسعه‌دهندگان برنامه اجازه می‌دهد تا روی مشکل خاصی که حل می‌کنند و راه‌حلی که در حال توسعه هستند تمرکز کنند. از این رو، یک پلت فرم خوب هزینه توسعه و نگهداری برنامه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد، که به نوبه خود به شرکت هایی مانند شما کمک می کند تا هدف نهایی خود را اجرا کنند.

از آنجایی که صنعت مراقبت های بهداشتی به تدریج به سمت پذیرش فناوری دیجیتال حرکت می کند، داشتن یک پلت فرم مراقبت های بهداشتی برای نگهداری و مدیریت سایر عناصر فناوری بسیار مهم است. این عناصر از فناوری‌ها شامل برنامه‌ها، داشبوردها، نرم‌افزارهای بک‌اند، ادغام‌ها، سخت‌افزار، زیرساخت‌های ابری، و حریم خصوصی و امنیت داده‌ها هستند، اما محدود به آنها نمی‌شوند.

چگونه یک پلتفرم را انتخاب می کنید؟

هنگام انتخاب یک پلتفرم، سه ملاحظات اصلی برنامه وجود دارد: چه برنامه‌هایی خارج از جعبه در دسترس هستند، محیط توسعه برنامه چگونه است، و چه نوع رابط‌های کاربردی محبوبی هستند.

در اینترنت اشیا، یا در مورد ما یک اینترنت اشیاء پزشکی، پلتفرم‌هایی باید برای استقرار برنامه‌هایی طراحی شوند که دستگاه‌های متصل را در ارتباط با اهداف مراقبت‌های بهداشتی شما نظارت، مدیریت و کنترل کنند. برای پلتفرم های اینترنت اشیا مهم است که با مسائلی مانند اتصال و داده کاوی از تعداد زیادی از نقاط پایانی که گاهی اوقات در مکان های نامناسب با اتصال متناوب قرار دارند، برخورد کنند.

هنگام انتخاب یک پلتفرم، امنیت و حفظ حریم خصوصی داده ها، تقریباً در فهرست نگرانی های IoT همه افراد قرار دارد، به خصوص وقتی که با داده های مراقبت های بهداشتی سروکار داریم. فناوری پلت‌فرم IoT مراقبت‌های بهداشتی باید دارای امنیت در سطح سازمانی باشد که در کل طیف اینترنت اشیا، از محصول متصل به ابر گرفته تا تلفن یا برنامه وب، تعبیه شده است.

در حالت ایده‌آل، پلتفرم اینترنت اشیا شامل ابزارهایی برای تسریع و ادغام توسعه برنامه‌ها با بقیه فناوری‌های اینترنت اشیا خواهد بود. این مفهوم برای پلتفرم های سلامت دیجیتال یکسان است. علاوه بر این، اکوسیستمی از توسعه دهندگان برنامه های کاربردی اختصاصی نیز خواهد داشت که می توانند سفارشی سازی و سفارشی سازی نهایی برنامه های کنترلی شما را انجام دهند. این پلتفرم های مراقبت های بهداشتی باید با در نظر گرفتن انعطاف پذیری و آینده نگری ساخته شوند. مهم نیست که چه ویژگی‌ها، پروتکل‌ها یا فناوری‌های جدیدی ظاهر می‌شوند یا در آینده مورد نیاز هستند، پلتفرم IoT باید اطمینان حاصل کند که محصولات متصل در بن‌بست فناوری گیر نمی‌کنند.

مقیاس پذیری نیز بسیار مهم است. این بدان معناست که پلتفرم اینترنت اشیا نه تنها از نظر تعداد دستگاه‌ها، بلکه در فضای ابری، برنامه‌های نرم‌افزاری، داده‌ها، امنیت، قابلیت اطمینان، تأخیر، تجربه کاربر و حتی سطوح پشتیبانی، دارای پتانسیل است. در زمینه سلامت دیجیتال، این فناوری پوشیدنی مهم است و دستگاه‌ها نقش بسیار مهمی در جمع‌آوری داده‌های سلامت و پزشکی (به عنوان مثال در آزمایش‌های بالینی یا رفاه شخصی) دارند.

از نظر اتصال، پلت فرم اینترنت اشیا باید به وسیع ترین طیف ممکن از سایر محصولات متصل از تولیدکنندگان مختلف و همچنین سیستم های اینترنت اشیا که به رویکردهایی مانند حالت LAN نیاز دارند متصل شود تا اطمینان حاصل شود که محصولات متصل همچنان به کار خود ادامه می دهند، حتی در صورت وجود بدون اتصال به اینترنت

در نهایت، شما باید با یک شریک قابل اعتماد برای توسعه برنامه‌ها و نرم‌افزارهای پیچیده بر روی پلتفرم برای حل مشکلات تجاری خود کار کنید. مشکلات تجاری خود را بهتر درک می کنید. در Biotaware، ما پویایی چشم انداز سلامت دیجیتال را درک می کنیم. ما به موازات شما به عنوان یک شریک توسعه قابل اعتماد کار می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که محیط توسعه برنامه شما با فناوری هایی که در صنعت مراقبت های بهداشتی در حال پیشرفت هستند سازگار است. بسته به موارد استفاده از اینترنت اشیا، ممکن است به پلتفرم خود برای تعامل با سایر برنامه‌ها نیاز داشته باشید و ما خوشحال می‌شویم در این زمینه به شما کمک کنیم.

برای به دست آوردن ارزش از اینترنت اشیا در موارد استفاده چندگانه، استفاده از یک (و تنها یک) پلت فرم در سازمان شما سودمند است. انتخاب یک پلتفرم یک تصمیم مهم است، زیرا هدف نهایی شما هر چه باشد، هر پلتفرمی که انتخاب کنید احتمالا برای مدت طولانی با شما خواهد بود.

Biotaware یک پلتفرم سلامت دیجیتال را برای نظارت و ضبط داده‌ها از دستگاه‌های پوشیدنی در محیط‌های سلامت دیجیتال مانند آزمایش‌های بالینی و رفاه مصرف‌کننده ارائه می‌کند. ما همچنین در حال توسعه راه‌حل‌های جمع‌آوری داده در پلت‌فرم‌های تلفن همراه برای حمایت از این تلاش هستیم.

برای درک جامع تر از الزامات یک پلت فرم مراقبت های بهداشتی با کیفیت، راهنمای ما را در مورد ۱۵ موردی که باید قبل از انتخاب پلت فرم “پزشکی” اینترنت اشیا (IoT) در فضای سلامت دیجیتال بپرسید، بخوانید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر