پایش سلامت گیاهان گلخانه ای با کمک پهپاددانشگاه صنعتی دلفت هلند با همکاری شرکت کشاورزی هلندی رویال برینکمن و استارت آپ مپچر، برای اولین بار پهپادی ساخته است که می تواند به طور کاملا مستقل در اطراف یک گلخانه پرواز کند. هدف از این پروژه طراحی راهکارهایی برای باغبانی بهتر و پایدارتر است.

به گزارش ایسنا و به نقل از IO، هواپیماهای بدون سرنشین مدت‌هاست که به عنوان یک ابزار اثبات شده برای جمع‌آوری داده‌های مستقل در مقیاس بزرگ شناخته شده‌اند. با این حال، اکثر پهپادها در حال حاضر در فضای باز و در ارتفاعات بالا در آسمان پرواز می کنند، دلیل اینکه آنها باید در چنین ارتفاعات پرواز کنند این است که پهپادها / پهپادها معمولا برای ردیابی جایی که هستند و کجا باید بروند استفاده می شوند. برای ناوبری داخلی در هواپیما در فضاهای بسته مانند گلخانه حاجی به اندازه کافی قابل اعتماد نیست.

گیدو د کرون، استاد توسعه پهپاد در دانشگاه صنعتی دلفت، گفت: «در دانشکده مهندسی هوافضا، ما در حال کار بر روی تولید پهپادهای کوچک و سبکی هستیم که می‌توانند با کمک هوش مصنوعی به طور مستقل در داخل خانه پرواز کنند. این مهم است زیرا این نوع از پهپادها برای انسان بی خطر هستند و بنابراین نیازی به اقدامات احتیاطی اضافی در هنگام کار با این پهپادها ندارند.

وی افزود: با این حال، ایجاد چنین پهپاد سبک وزنی برای پروازهای خودران یک چالش بزرگ است زیرا سنسورها و قدرت محاسباتی آن به عنوان مثال از یک خودرو بسیار کمتر است. به عنوان بخشی از این پروژه، ما یک فناوری بومی سازی را توسعه داده ایم که در آن پهپاد سیگنال های جمع آوری شده از چراغ های رادیویی در گلخانه را با مشاهدات خود جمع آوری می کند تا بتواند دقیقاً مکان و مکان جمعیت را تعیین کند. رشد جهان چالش بزرگی برای تامین غذای ما ایجاد می کند که یکی از نکات برجسته بخش باغبانی است. ایجاد باغبانی دقیق است.

Rogier Kemmeren، متخصص نوآوری در Royal Brinkman گفت: سیستمی که ما ایجاد کردیم ابزار مهمی برای تسهیل باغبانی دقیق در آینده است. ما می خواهیم همه چیز را اندازه گیری کنیم و دقیقاً وضعیت گیاه را بدانیم. علاوه بر این، می خواهیم بدانیم گیاه برای رشد بهتر به چه چیزهایی نیاز دارد. دستیابی به این هدف مستلزم درجه بالایی از اتوماسیون و دیجیتالی شدن سیستم ها است. یکی از مؤلفه‌های دقت باغبانی این است که هواپیماهای بدون سرنشین به طور مستقل عمل می‌کنند، و ما و شرکایمان اکنون گام بزرگی در این مسیر برداشته‌ایم.

انتهای پیام