پایداری کسب و کار با توسعه پایگاه دانش


بر اساس گزارش ها، پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان در نیمه نخست امسال افزایش یافت. کارشناسان راه اندازی شرکت های دانش بنیان را در تثبیت و تداوم اشتغال موثر می دانند و دانش آموختگان را به فعالیت های دانش بنیان در قالب تعاونی ها توصیه می کنند.

به گزارش اسنا، امسال به نام مقام معظم رهبریتولید، دانش و اشتغالزایی نامگذاری شد. اهمیت این برچسب در این است که کلیدواژه دانش بنیان بین دو کلمه تولید و اشتغال قرار می گیرد تا بتوان تولید و اشتغال پایدار را در قالب فعالیت های دانش بنیان گسترش داد.

در بندهای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و همچنین سیاست های کلی برنامه ششم توسعه، شکل گیری اقتصاد دانش بنیان به عنوان راهکاری برای حرکت صحیح اقتصاد دولتی مورد تاکید قرار گرفت.

شرکت های دانش بنیان شرکت های کوچک و متوسطی هستند که با هدف تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات و توسعه و بومی سازی فناوری ها شکل می گیرند. این شرکت ها ریسک سرمایه گذاری پایینی دارند و به همین دلیل بسیاری از کارشناسان تشکیل فعالیت های دانش بنیان در قالب تعاونی های فارغ التحصیل را به عنوان بهترین بستر برای مشارکت و اشتغال فارغ التحصیلان و جویندگان کار توصیه می کنند.

بر اساس اعلام اتاق تعاون ایران، در شش ماهه نخست سال جاری حجم تسهیلات ارائه شده به شرکت های دانش بنیان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰.۲ درصد افزایش داشته و در این مدت تعداد دانش تسهیلات ۱۴۰۴ افزایش یافت. شرکت ها ۷۶۱۲ فقره تسهیلات معادل ۵۸۴.۸ هزار میلیارد ریال ارائه کردند.

پایداری کسب و کار با توسعه پایگاه دانش

در راستای نامگذاری شعار سال، اتاق تعاون ایران به عنوان تعاونی مردمی کشور، ارتقا و تمرکز تعاونی های دانش بنیان و استفاده از توانمندی های بخش تعاونی دانش بنیان را در دستور کار قرار داده است. .

بهمن عبدالله، رئیس اتاق تعاون ایران در گفت وگو با ایسنا، یکی از الزامات تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال را بهره گیری از توانمندی های قشر مردمی تعاونی ها عنوان کرد و گفت: در سال های اخیر سال‌ها تشکیل و حمایت از تعاونی‌هایی متشکل از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در حوزه‌های وضعیت ما مبتنی بر دانش و استارت‌آپ‌ها در دستور کار قرار گرفته است. قرن.

وی می گوید: با توجه به آمار فارغ التحصیلان بیکار، ایجاد شرکت ها و تعاونی های دانش بنیان می تواند زمینه درآمدزایی و اشتغال پایدار را برای فارغ التحصیلان خلاق و مبتکر فراهم کند.

پیش از این مهدی مسکانی – معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی – با اشاره به فعالیت ۱۰۱ تعاونی دانش بنیان در کشور از هدفگذاری ایجاد ۲۵۰ تعاونی دانش بنیان تا پایان سال خبر داده بود.

بر اساس گزارش ها، استخدام دانش بنیان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۵ درصد رشد داشته است. به گفته معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سهم اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص داخلی کشور بین ۰.۵ تا ۳ درصد است. البته این رقم ایده آل نیست و تا رسیدن به نقطه مطلوب راه زیادی در پیش است، اما با توجه به آغاز تحرکات در این زمینه در سال های اخیر، باید منتظر اقدامات و اقدامات بعدی برای دستیابی به توسعه دانش بنیان بود. اقتصاد

به گزارش ایسنا، شرکت های دانش بنیان موتور محرک و عامل محوری پیشرفت اقتصادهای دانش بنیان هستند که نقش مهمی در پایداری کسب و کار دارند. امکانات رفاهی

انتهای پیام