پاسخ استاندار مازندران به ایمنی ساخت و سازایسنا/ مازندران استاندار مازندران به دو سوال مهم درباره ریخته گری دیواره پل فریدونکنار و تجهیزات مناسب آتش نشانی ساختمان های بلندمرتبه استان پاسخ داد.

سیدمحمود حسین پور نوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، در پاسخ به سوالی مبنی بر حادثه خیز بودن برخی از پروژه ها و تاسیسات مازندران مانند پروژه شهر آبادان، گفت: مازندران در این زمینه خوب عمل می کند. زمینه کنترل پروژه، اگرچه گاهی اوقات ممکن است اتفاقی بیفتد.

وی در تشریح حادثه ای که برای پروژه پل ویریدونکنار رخ داد، گفت: این حادثه عمیق نبود، زیرا فونداسیون پل با مشکلی مواجه نشد اما دیوار کناری پل که نما بود فروریخت و آن هم در حال ساخت است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه نظارت بر پروژه های استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در این دولت سانسور به حداکثر رسیده است اما هر جا رسانه ها مشکلی پیدا کردند باید اطلاع رسانی شود و استقبال می کنیم.

حسین پور در پاسخ به این سوال که آیا سازمان آتش نشانی استان برای ساختمان های بلندمرتبه مناسب است یا خیر، توضیح داد که برای برخی از ساختمان های بلندمرتبه ای که ساخته شده تجهیزات مناسبی وجود ندارد و تائید کرد: البته با توجه به شرایط بحرانی. ستاد مدیریت و سازمان امداد. شهرداری‌های کشور در حال جست‌وجوی تجهیزات مناسب برای این شرایط هستند، چرا که ساخت برج‌های بلندمرتبه همچنان ادامه دارد، هرچند تدابیری مانند بالگرد به مازندران اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت های حفاظتی در هنگام بروز حوادث نیازمند تقویت و تحول است، تاکید کرد: با توجه به شرایط استان مازندران، تردد مسافران، امنیت مردم، جنگل ها، مراتع و مراکز تجاری، مشتاق هستیم. به شدت تلاش کند تجهیزات مدرن در مناطقی که ما آتش سوزی، سیل، زلزله و حوادث غیرمنتظره را احساس می کنیم.

انتهای پیام