رژیم لاغری سریع

ویروس کرونا چیست؟ علائم رایج و پیشگیری! HealthTypesAlert


ویروس کرونا چیست؟

ویرایش شده توسط: Healthtipsalert

ویروس کرونا چیست؟  علائم رایج و پیشگیری!  HealthTypesAlert

ویروس‌های کرونا اولین بار در دهه ۱۹۶۰ شناسایی شدند، اما نمی‌دانیم از کجا آمده‌اند. آنها نام خود را از شکل تاج مانند خود گرفته اند. گاهی اوقات، اما نه اغلب، ویروس کرونا می تواند هم حیوانات و هم انسان ها را مبتلا کند.

بیشتر ویروس‌های کرونا مانند سایر ویروس‌های عامل سرماخوردگی پخش می‌شوند: از طریق سرفه و عطسه توسط افراد آلوده، با لمس دست‌ها یا صورت فرد مبتلا، یا با لمس چیزهایی مانند دستگیره‌های در که افراد لمس کرده‌اند.

تقریباً همه حداقل یک بار در زندگی خود به عفونت کروناویروس مبتلا می شوند، به احتمال زیاد در دوران کودکی. در ایالات متحده، کروناویروس‌ها در پاییز و زمستان شایع‌تر هستند، اما هر کسی در هر زمانی ممکن است به ویروس کرونا مبتلا شود.

علائم شایع ویروس کرونا

ویروس کرونا چیست؟  علائم رایج و پیشگیری!  HealthTypesAlert

بیشتر علائم کرونا شبیه علائم سایر عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی است، از جمله آبریزش بینی، سرفه، گلودرد و گاهی تب. در بیشتر موارد، نمی‌دانید که آیا ویروس کرونا دارید یا ویروس دیگری که باعث سرماخوردگی می‌شود، مانند راینو ویروس.

می‌توانید آزمایش‌های آزمایشگاهی، از جمله کشت بینی و گلو و آزمایش خون انجام دهید تا ببینید آیا سرماخوردگی ناشی از ویروس کرونا است یا خیر، اما هیچ دلیل شناخته‌شده‌ای وجود ندارد. نتایج آزمایش نحوه درمان علائم را که معمولاً در عرض چند روز از بین می روند، تغییر نمی دهد.

اما اگر عفونت کروناویروس به دستگاه تنفسی تحتانی (نای و ریه‌های شما) سرایت کند، می‌تواند منجر به ذات‌الریه، به‌ویژه در افراد مسن، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی، یا افرادی با سیستم ایمنی ضعیف شود.

چگونه از ویروس کرونا در امان بمانید؟

۱. هیچ واکسنی برای ویروس کرونا وجود ندارد. برای کمک به پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، کارهایی را که برای جلوگیری از سرماخوردگی انجام می دهید انجام دهید:

۲. دست های خود را به خوبی با صابون و آب گرم یا ضدعفونی کننده الکلی بشویید.

۳. دست ها و انگشتان خود را از چشم، بینی و دهان خود دور نگه دارید.

۴. از تماس نزدیک با افراد آلوده خودداری کنید.

شما عفونت کروناویروس را به همان روشی که سرماخوردگی را درمان می کنید درمان می کنید:

۵. استراحت کافی داشته باشید.

۶. مایعات بنوشید.

۷. داروهای بدون نسخه برای گلودرد و تب مصرف کنید. اما به کودکان یا نوجوانان زیر ۱۹ سال آسپرین ندهید. به جای آن از ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده کنید.

۸. یک دستگاه مرطوب کننده یا دوش بخار نیز می تواند به کاهش گلودرد و خراش کمک کند.

حتی زمانی که MERS-CoV باعث سندرم تنفسی خاورمیانه یا سارس در کشورهای دیگر می شود، عفونت با ویروس کرونا به طور کلی در ایالات متحده خطری جدی برای بزرگسالان سالم ایجاد نمی کند. اگر بیمار شدید، علائم خود را درمان کنید و اگر بدتر شدند یا از بین نرفتند به پزشک مراجعه کنید.

ویروس کرونا چیست؟  علائم رایج و پیشگیری!  HealthTypesAlertرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر