وزیر امور خارجه کشورمان با جمعی از علمای مسلمان هندی دیدار کرد


وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه چهارشنبه با جمعی از علمای مسلمان هندی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، این نشست در ادامه سفر حسین امیرعبداللهیان به هند و در مقر سفارت کشورمان در دهلی نو برگزار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان با جمعی از علمای مسلمان هندی دیدار کرد

این دیدار در حالی برگزار می شود که در روزهای اخیر یکی از مقامات حزب حاکم هند به حرم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله اهانت کرده است. این امر واکنش های بسیاری را از سوی مسلمانان هند و دیگر مسلمانان جهان برانگیخت.

وزیر امور خارجه کشورمان با جمعی از علمای مسلمان هندی دیدار کرد

در این مراسم تعدادی از علما با قدردانی از نقش و تأثیر جمهوری اسلامی ایران در ترویج و رشد اندیشه اسلامی به ایراد سخنرانی پرداختند.

همانطور که امام جمعه اهل سنت دهلی در این مراسم گفت: به یاد دارم که در اوایل انقلاب می گفتند این انقلاب چند روز و نهایتاً یک سال طول نمی کشد، اما امروز می بینیم که ۴۳ سال از آن زمان می گذرد. پیروزی این انقلاب و این انقلاب روز به روز بهتر می‌شود و قوی‌ترین و قدرتمندترین که در برابر اسرائیل و آمریکا موضع می‌گیرد، ایران است که در جهان قدرت یافته است.

وی با اشاره به توهین اخیر به رسول اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) گفت: ایران در آخرین اهانت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام و اهانت به بیت المقدس همواره در خط مقدم بوده است. خط مقدم اقدامات قاطع بوده و همواره مواضع خوبی اتخاذ کرده است.

انتهای پیام