وزرای خارجه اوکراین و بریتانیا مخالف دادن امتیاز کیف به روسیه هستندوزرای خارجه بریتانیا و اوکراین در بیانیه ای نوشتند: «اوکراین و جهان آزاد برای دستیابی به صلح و حفاظت از شیوه زندگی خود باید قوی و متحد بمانند». ما باید صدای حامیان شکسته ای را نادیده بگیریم که اصرار دارند مردم را خسته کنند و پیشنهاد فروش اوکراین برای پایان سریع این آشوب را دارند.

به گزارش ایسنا، لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس و دیمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین در مقاله ای در روزنامه دیلی تلگراف نوشتند: مردم اوکراین خسته نمی شوند. بقیه دنیای آزاد نمی توانند اینطور باشند. شواهد جنایات جنگی شنیع همچنان در حال افزایش است، از بمباران غیرنظامیان بی گناه اوکراینی گرفته تا تجاوز، شکنجه و آدم ربایی.

وزرای خارجه گفتند که نیروهای روسیه از اعتصاب غذای جهانی برای جلوگیری از صادرات غلات و دزدی محصولات اوکراین استفاده می کنند. نمایندگان روسیه کنوانسیون ژنو را در مورد رفتار با اسیران جنگی، از جمله اتباع بریتانیایی که در نیروهای مسلح اوکراین خدمت می کنند، نقض کردند. بنابراین ضروری است که G7 و ناتو در این هفته نشان دهند که تعهد آنها به اوکراین هرگز با عزم پوتین برای تصرف آن شکست نخواهد خورد. این به معنای افزایش و تسریع عرضه سلاح های سنگین آنها، ادامه تحریم همه متحدان در جنگ پوتین و قطع کامل واردات انرژی از روسیه است.

مقامات بریتانیایی و اوکراینی در بیانیه‌ای اعلام کردند: «هر سلاحی که تحویل داده شود به مردم اوکراین کمک می‌کند تا نیروهای روسیه و شهرهایی را که در حال حاضر تحت بمباران هستند، مانند سورودنتسک و آن‌هایی که تحت کنترل روسیه هستند، دفع کنند». هرگونه تحریم به محروم کردن پوتین از ماشین جنگی و نجات بیشتر غیرنظامیان بی گناه از بربریت بیشتر کمک می کند. مردم اوکراین بدون ترس برای میهن خود می جنگند. آنها می توانند در این نبرد پیروز شوند و با حمایت تمام نشدنی جهان آزاد در آن پیروز خواهند شد.

آنها گفتند: “به همین دلیل است که بریتانیا در ارائه تسلیحات سنگین به اوکراین پیشرو است.” سامانه های موشکی ام ۲۷۰ بریتانیا در راه کمک به اوکراین در برابر توپخانه دوربرد روسیه. بریتانیا پیش از این ۱.۳ میلیارد ین کمک نظامی از جمله موشک های ضد تانک، سیستم های دفاع هوایی، خودروهای زرهی و آموزش ارائه کرده است. مردم اوکراین برای همیشه به یاد خواهند داشت که بریتانیا در تاریک ترین دوران خود چه کرد.

به گفته مقامات، انگلیس تحریم های خود را افزایش خواهد داد و قوانین بیشتری را در این هفته در مورد مجموعه ای از تحریم های تجاری علیه روسیه وضع خواهد کرد و در ماه آینده قوانین بیشتری وضع خواهد شد.

لیز تراس و کولبا می‌گویند: «جهان آزاد مجموعاً باید جسورتر باشد تا روسیه را از منبع اصلی درآمد خارجی، انرژی و سایر صادراتش مانند طلا جدا کند.» ما نمی‌توانیم پوتینی را که می‌خواهد جهان را با تهدیدهای دروغین بازجویی کند، بترسانیم. هر زمان که ناتو در برابر قلدری او مقاومت می کرد، مجبور می شد عقب نشینی کند، نه اینکه دو قدم به جلو بردارد. تهاجمی او در ترغیب کشورهای بیشتری برای پیوستن به موفق ترین اتحاد دفاعی جهان موفق شد.

وزرای خارجه اوکراین و بریتانیا تاکید کردند که زمان صلح فرا خواهد رسید. اما این باید یک صلح خوب و پایدار باشد. مسیر پوتین به سمت میز مذاکره از میدان های نبرد اوکراین می گذرد. تنها زمانی در مذاکرات جدی خواهد بود که مردم اوکراین نیروهای خود را خارج کنند. حامیان اوکراین باید نقش خود را ایفا کنند تا اطمینان حاصل شود که زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین می تواند از موضع قدرت مذاکره کند و در عین حال با پوتین ضعیف روبرو شود. این برای ثبات صلح ضروری است. نباید هیچ راه حلی از طریق مذاکره وجود داشته باشد که توافق مینسک را تکرار کند و به حاکمیت، امنیت و تمامیت ارضی اوکراین آسیب برساند. کسانی که پیشنهاد قربانی کردن سرزمین اوکراین را می دهند، در واقع پیشنهاد می کنند که با خون اوکراینی ها برای توهم صلح هزینه کنند. این یک سراب خواهد بود، مگر اینکه با احیای اراضی اوکراین و مهار امپریالیسم پوتین ترکیب شود.

انتهای پیام