ورود سینمای چین به اسکار به تعویق افتادA Beautiful View نماینده رسمی چین در بخش بهترین فیلم در نود و پنجمین دوره جوایز اسکار شد.

به گزارش اسنا به نقل از اسکرین، این کمدی-درام به کارگردانی مویه ون که موفق به فروش ۲۱۰ میلیون دلاری در چین شد، داستان مرد جوانی را روایت می کند که تلاش می کند برای عمل جراحی قلب خواهر کوچکش پول جمع کند.

این فیلم در جشنواره فیلم خاور دور در اودینه در جهان به نمایش درآمد و جکسون یی خواننده و آهنگساز چینی به عنوان بازیگر اصلی این فیلم ظاهر شد.

موی فن یکی از دست اندرکاران این فیلم بود و پیش از این در سال ۲۰۱۸ فیلم «مردن برای زنده ماندن» را ارائه کرده بود که بسیار مورد تحسین قرار گرفت و ۴۵۰ میلیون دلار در گیشه فروخت.

سینمای چین ۳۵ بار در بخش بهترین فیلم بین‌المللی (به زبان غیرانگلیسی) برای جوایز اسکار شرکت کرده است، دو بار با «جو دو» ساخته ژانگ ییمو و یانگ فنگلیانگ در سال ۱۹۹۰ و «قهرمان دیگری». این فیلم به کارگردانی «ژانگ ییمو» در سال ۲۰۰۲ به فینالیست های جوایز اسکار برای اسکار راه یافت.

اگرچه نزدیک به یک ماه از مهلت ورود کشورها به آکادمی می گذرد، اما روند ارسال فیلم همچنان ادامه دارد و تاکنون ۹۲ کشور فیلم های خود را در اسکار ۲۰۲۳ و آکادمی علوم و هنرهای سینمایی پس از بررسی فیلم ها بر اساس قوانین آکادمی ارائه کرده اند. در بخش بهترین فیلم بین المللی، فهرست فیلم های واجد شرایط برای رقابت در این بخش منتشر شد.

رکورد بیشترین تعداد کشورهای خارجی شرکت کننده در جوایز اسکار به سال ۲۰۲۰ برمی گردد، زمانی که ۹۳ کشور با هم رقابت کردند و باید دید که چند کشور برای اسکار بهترین فیلم بین المللی در اسکار ۲۰۲۳ رقابت خواهند کرد و آیا این رکورد انجام خواهد داد. شکسته یا نه

فهرست نامزدهای آزمایشی بخش ۱۵ فیلم در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آذر) و پنج نامزد نهایی در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۳ (۴ بهمن) اعلام خواهند شد.

نود و پنجمین دوره جوایز اسکار در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۳ (۲۱ مارس) در سالن دالبی تئاتر هالیوود برگزار می شود.

انتهای پیام