وحشت چیست؟ درمان ضربان قلب عصبی


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را پیچیده می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی و حمله عصبی بیماری هایی نیز وجود دارند که می توانند در صورت مواجهه با این یا تجربه شخصی شما شک کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که با مطالعه این بیماری ها به شما در تشخیص آنها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی – مشورت با متخصص و پزشک متخصص است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید ، می توانید به آن مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق “اکسیر” برای تشخیص و درمان نهایی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و تشخیص آنها را دشوار می کند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند که ممکن است دچار حمله قلبی شده باشد ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده از اختلالات هراس رنج می برند و اکثر مردم حملات پانیک را بدون اختلال هراس تجربه می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

در حالی که علائم این دو بیماری ، حمله هراس و حمله قلبی ، همزمان هستند ، دانستن نحوه تشخیص می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: یک ترس ناگهانی و قریب به اتفاق شما را فرا می گیرد. این می تواند از هیچ کجا اتفاق بیفتد ، یا می تواند ناشی از چیزی باشد که باعث ایجاد اضطراب در شما شده است. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد ، که می تواند منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در طول مدیریت درد و از دست دادن کنترل ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – قوی و مسلم. یا ممکن است “دردی خردکننده احساس کنید که در گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و بازوی پایین سمت چپ ادامه دارد.” همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان اغلب تهوع و استفراغ و تنگی نفس را تجربه می کنند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی معمولاً از قوس کاملاً متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب از علائم گیج کننده حمله پانیک حساس تر است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند به حدی افزایش یابد که احساس کنید فیل روی دنده ها نشسته است ، تنفس دشوار می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات پانیک در مردان و زنان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب ضربان قلب سریع و سریع – اصطلاحاً تپش قلب – را تجربه می کنند و احساس می کنند که کنترل ندارند. حملات پانیک زنان معمولاً ناشی از تزریق بیش از حد است – اگر سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر احساس گرسنگی. مطالعات نشان می دهد که زنان دو برابر بیشتر از مردان دچار حملات وحشت می شوند ، احتمالاً به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص شکست عصبی انجام دهید

آزمایش است اعتراف کنید این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تراپونین T و تراپانین I را در خون آزاد کند. پزشکان آمبولانس آزمایش خون را برای تشخیص سطوح بالاتر ترپانین انجام می دهند و هنگامی که آنها را تشخیص می دهند ، به تأیید می رسد که درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی است. آنها همچنین یک نوار قلب (نوار قلب)) آنها فعالیت الکتریکی ریتم قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییرات مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب هستند.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر فرد قبلاً هیچ علائمی را تجربه نکرده باشد. فرد می تواند با اندازه گیری عوامل متعددی دو حالت را تشخیص دهد ، از جمله:

ویژگی درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در هنگام حمله پانیک ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا خاردار است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از مرکز قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، تیغه های فک یا شانه ادامه یابد.

آغاز

علائم نیز می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی ، مانند بالا رفتن از پله است.

فاصله زمانی

مدت زمان علائم همچنین می تواند به تشخیص حمله قلبی از حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات پانیک در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه می توانند بیشتر طول بکشند.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد اما پس از چند دقیقه تشدید شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی به قلب ، که جریان خون حیاتی را قطع می کند ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حملات قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می تواند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کند. حملات هراس می تواند به عنوان یک رویداد جداگانه یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. نبض بسته به فعالیت و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب انسان به همان اندازه دنده را به طور موثر تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان در مطالعات HRV بر روی افرادی که مبتلا به اختلالات مختلف اضطرابی ، از جمله اختلال هراس تشخیص داده شده بودند ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV پایین تری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله هراس

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، در صورت شک بهتر است بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از قسمت تحتانی بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا وحشت شده باشد ، پیش آگهی متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید به دنبال درمان مناسب برای حملات پانیک باشند که می تواند کیفیت زندگی آنها را بدتر کند. پزشک شما می تواند از طریق تکنیک های مختلف ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، داروها و مشاوره ، به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. در جستجوی حمله قلبی، فرد همچنین باید اقدامات لازم را برای درمان بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید