واگذاری سهام آذرب در سفر رئیس جمهور ادامه خواهد داشتاسنا / مرکزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خطاب به استاندار مرکزی گفت: هدف ما این است که در سفر هیئت دولت به استان بتوانیم سهام بانک کشاورزی را به یک گروه تخصصی واگذار کنیم.

حسن میرزاخانی سه شنبه ۷ تیرماه در جریان بازدید از شرکت تاکا با حضور معاون برنامه ریزی و اقتصاد کشاورزی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه آذرب در واقع به دلیل وجود چندین فقره چک برگشتی و بدهی های غیر در گردش است. در نظام بانکی و بیمه اجتماعی.. به بن بست رسید، با پیگیری های استاندار مرکزی پس از ۲.۵ سال تاخیر، بانک مرکزی حدود چک های برگشتی و ضمانت بدهی های موجود را لغو کرد.

وی افزود: با کمک های انجام شده در بانک های استانداری، موانع تضمین ۹۰ میلیارد زرافه نیز برطرف شد و در نهایت منجر به رفع موانع اجرای ۱۴ قرارداد با سازمان انرژی اتمی شد. پیمانکار.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: ۱۴ قرارداد به ارزش ۷۲ میلیون یورو با طرف روسی منعقد شد و در این راستا جلسه ای در سازمان انرژی اتمی با حضور مسئولان و مدیران مربوطه برگزار شد.

وی تاکید کرد: آذراب برای اعطای ضمانت نامه دچار مشکل نقدینگی بود و در این راستا مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان از محل رونق تولید از بانک ملی درخواست شد که در حال حاضر نتیجه ای در بر نداشت. و انتظار می رود این موضوع پیگیری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خطاب به استاندار مرکزی ادامه داد: گاوها یک سری مشکلات دارند که یکی از آنها همین مورد است. در زمینه کارت های بازرگانی و مواد اولیه توقیف شده در گمرک و غیره مشکلات دیگری نیز وجود دارد که در این زمینه در قوه قضائیه تصمیماتی اتخاذ شده است.

میرزاخانی در خصوص استعفای هیات مدیره آذرآب گفت: امروز تصمیم و انتصاب یکی از اعضای هیات مدیره آذرآب ابلاغ شد و تا امروز ۳ نفر از اعضای هیات مدیره این واحد تولیدی حضور داشتند. امیدواریم هیات مدیره آذرآب متشکل از نیروهای انقلابی و فنی در این حوزه باشد.” با هیئت دولت به شهرستان، امکان واگذاری سهام یانک کشاورزی به گروه ذی صلاح را خواهیم داشت.

رضایی مدیرعامل بانک مرکزی کشاورزی گفت: در قانون رفع موانع تولید به این معناست که بانک ها حق شرکت ندارند و باید دارایی های خود را طبق برنامه زمانی مشخص ظرف یک سال بفروشند و اینها دارایی ها می توانند دارایی یا سهام شرکت باشند.

وی با اشاره به اینکه بانک کشاورزی حدود ۲۷ درصد از سهام آذرب را در اختیار دارد، تصریح کرد: در قانون مذکور در صورتی که بانک نتواند ظرف مدت یک سال دارایی را بفروشد تا سقف ۵۵ درصد مالیات بر طبق قانون مذکور اعمال می شود. برنامه مشخص شده این یک تابو قانونی برای سرمایه گذاری در این زمینه و افزایش سرمایه گذاری در شرکت است.

رضایی افزود: از سوی دیگر مولد بودن و صنعتی بودن شرکت آذراب ربطی به بانک کشاورزی ندارد که در جلسه با معاون اول رئیس جمهور مطرح و مطرح شد. برنامه این است که این شرکت به مپنا یا سازمان انرژی اتمی واگذار شود و در این راستا قول مساعدت در نحوه فروش سهام را دادیم تا گروه آسیب نبیند. رهبران نیرو باشند

وی بیان کرد: در مورد تسهیلات نیز بانک نمی تواند به شرکت آذراب کمک کند و این نیز نیازمند تایید مسئولان است چرا که آذراب یکی از زیرمجموعه ها محسوب می شود.

و رضایی ادامه داد: با توجه به سفر روز جمعه رئیس جمهور به استانداری و سفر ایشان به آذراب، در همان روز مقرر شد سهام این مجموعه به یکی از دو شرکت مذکور یا به دیگری واگذار شود. یک بار برای همیشه گروه دستوری در این زمینه از رئیس جمهور باید توسط رئیس جمهور گرفته شود.

وی افزود: با توجه به اینکه حدود ۱۰۰۰ میلیارد از دارایی های بانک در قفل است، می خواهیم هر چه سریعتر مالکیت این واحد را نیز مشخص کنیم.

انتهای پیام