واگذاری زمین برای ساخت مسکن اقشار محروم زنجاناسنا / زنجان رئیس بنیاد مستضعفان گفت: زمین های بنیاد مصطفان در استانداری زنجان را که برای ساخت مسکن مستضعفان است، برای ساخت مسکن محرومان واگذار می کنیم.

پرویز فتاح ظهر امروز (۱۴ مرداد) در جمع خبرنگاران در خصوص تصمیمات جلسه با استاندار زنجان گفت: مقدمات تصمیمات امروز با همکاری استاندار زنجان از سال گذشته مهیا شد و امروز توافق نهایی و همه تصمیمات گرفته شده است. به نفع مردم زنجان.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مستوفات زمین هایی از گذشته در اختیار دارد، اعلام شد که بخشی از این زمین ها برای مسکن ملی ضروری است و در این راستا با واگذاری آن بخش ها موافقت شد و افزود: ۱۰۰ هکتار در لیل آباد برای اسکان ملی پوشان. جنبش. موافقت کردیم که ۲۰۰ هکتار از همان زمین را برای احداث شهرک صنعتی درخواست کردند که با توافق تحویل داده می شود.

این مسئول تصریح کرد: برای عبور از کمربندی شمالی زنجان ۱۰۰ هکتار نیاز است که توافق شده و به نفع مردم زنجان اجرا می شود و مطمئنا گشایش خوبی برای شروع کار خواهد بود. شهر و کاربری های مختلف نیازمند این میزان زمین است که با واگذاری این مورد با قیمت کارشناسی موافقت شد و قطعا اقدام بسیار مثبت و موثری برای توسعه و آینده زنجان خواهد بود.

رئیس بنیاد مستضعفان در خصوص منطقه شهید هاشمی نژاد گفت: زمینی در مرکز شهر زنجان به نام شهید هاشمی نژاد در منطقه بیشلیم در مالکیت مستضعفان بوده است. بنیادی که بیش از ۱۰ هکتار زمین را ۶۵ درصد داد شهرداری در حال ساخت خیابان و پارک رایگان است، بقیه در اختیار ما برای کاربری مسکونی است.

فتاح در خصوص منطقه بی سیم گفت: برای ساماندهی منطقه بی سیم از بنیاد مستضعفان درخواست مساعدت شد و مقرر شد طرحی برای این موضوع ارائه شود تا بتوانیم برای منطقه بی سیم در آن طرح جامع و در نتیجه ملی آماده شویم. سازمان زمین و مسکن وظیفه خود را دارد و نسبت به رفع محرومیت و بازگشایی منطقه بی سیم اقدام خواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان ماهشان منطقه هدف بنیاد علوی است و امسال ۴۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و هزینه می شود، افزود: ۱۰۰۰ واحد مسکونی برای مستضعفان در استان زنجان در نظر گرفته شده است که بیشتر آنها کار آغاز شده و در صورت تکمیل این پروژه ها سهم جدیدی برای استان تعیین می شود.

این مسئول در خصوص مصوبات مربوط به شهرستان های خرمدره و ابهر گفت: در شهرستان خرمدره حوزه دام، باغداری و کشاورزی قابلیت توسعه دارد. همچنین با واگذاری ۵ هکتار زمین به نهضت ملی مسکن به نفع مردم خرمیدره موافقت شد.

فتاح به اختصاص ۲۰ میلیارد تومان از محل قرض الحسنه از منابع بنیاد مستضعفان برای ایجاد فرصت های شغلی اشاره کرد و گفت: این مبلغ به وامی که می توانیم از تبصره ۱۶ بودجه اختصاص دهیم اضافه می شود.

این مسئول تصریح کرد: همه تصمیمات به نفع مردم زنجان است و نمی خواهیم از زنجان سوء استفاده کنیم و در جای دیگری هزینه کنیم، زیرا نیازی به آن نداریم، بنابراین اموال و دارایی های ما خرج مردم می شود. زنجان.

انتهای پیام