واکنش ایران به اظهارات بایدن در نشست جده



سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه به برخی ادعاها و اتهامات وارده به جمهوری اسلامی ایران در سفر رئیس جمهور آمریکا به غرب آسیا از جمله اظهارات وی در نشست جده پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ناصر کنانی سخنگوی وزارت امور خارجه برخی از ادعاها و اتهامات مطرح شده علیه جمهوری اسلامی ایران در سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه غرب آسیا از جمله وی را تکذیب کرد. بیانیه های نشست جده رد و بی اساس افزود: این ادعاها کذب است. در راستای سیاست تداوم نزاع و تنش واشنگتن در منطقه.

وی با اشاره به تاریخ آمریکا به عنوان اولین کشور استفاده کننده از بمب هسته ای، مداخله مستمر در امور داخلی کشورهای منطقه، اشغال و تجاوز نظامی، فروش انبوه سلاح و تقویت نظامی گری در منطقه، گفت: گفت: آمریکا بار دیگر به سیاست شکست خورده ایران هراسی متوسل شده است. تلاش برای ایجاد تنش و بحران در منطقه.

الکنانی همچنین با اشاره به دهه ها حمایت کور و بی حد و حصر دولت آمریکا از رژیم غاصب صهیونیستی گفت: دولت آمریکا بدون شک شریک اصلی تداوم اشغال سرزمین فلسطین و قدس و جنایات و جنایات روزانه است. . این رژیم علیه فلسطینیان، آپارتاید و نقض سیستماتیک حقوق بشر علیه مردم مظلوم و مقاوم فلسطین.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران برای بهره‌برداری از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی، گفت: اتهامات واهی آمریکا در خصوص برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای. جمهوری ایران و نپذیرفتن دهه‌ها فریب رژیم صهیونیستی به عنوان غیرعضو معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای و بزرگترین دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه، نشانه بزرگی از فریبکاری و ریاکاری دولت آمریکاست. .

الکنانی در پایان بر سیاست اصولی و سازنده جمهوری اسلامی ایران در استقبال از گفت‌وگو با همسایگان و ابتکارات در منطقه تاکید کرد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود دولت‌های منطقه به فراخوان و ابتکارات جمهوری اسلامی ایران پاسخ دهند. ایران برای گفتگو و همکاری منطقه ای. اقدامات سازنده به نفع امنیت جمعی، صلح، ثبات و توسعه مشترک انجام دهید.

انتهای پیام