واکسیناسیون دانش آموزان اجباری نیست/ با مدارس متخلف برخورد می شودایسنا/ کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه هیچ الزامی برای واکسینه شدن دانش آموزان وجود ندارد، گفت: آموزش و پرورش ثبت نام دانش آموزان در مدارس را شرط واکسیناسیون قرار نداد.

رضا رضایی امروز ۳۱ تیرماه با اشاره به مصوبه ستاد مقابله با کرونا در سال گذشته مبنی بر لزوم واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال گفت: دانش‌آموزان پاسخ خوبی نسبت به واکسیناسیون داشتند، البته وزارت کشور پاسخ خوبی به واکسیناسیون داشتند. آموزش و پرورش و وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت هم خیلی خوب همکاری کردند.

وی افزود: آموزش و پرورش استان کرمان بیش از ۲۰ مجتمع فرهنگی ورزشی را به عنوان حوزه واکسیناسیون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده است تا مردم به راحتی به خدمات واکسیناسیون دسترسی داشته باشند.

رضایی با اشاره به اینکه ۹۸ درصد از پرورش دهندگان استان کرمان دوز اول و ۹۵ درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند، گفت: حدود ۸۰ درصد از پرورش دهندگان استان نوبت سوم را ارائه کردند و اخیراً با تایید ستاد کرونا. . و توصیه وزارت بهداشت برای دوز چهارم هم.. به عنوان تذکر به معلمان توصیه شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله تنها دو نوبت واکسن تزریق کردند که خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شد. ۹۵ درصد دانش آموزان استان در رده سنی مذکور نوبت اول و ۹۰ درصد نوبت دوم را دریافت کردند و درصد بالایی از افراد جامعه واکسینه شدند که با توجه به میزان بالای واکسیناسیون در جامعه، دانش آموزان و مدارس بازگشایی شدند.

وی با اشاره به اینکه کشور ما یکی از آخرین کشورهایی بود که آموزش حضوری را از سر گرفت، گفت: برای جهیزیه امسال تلاش می کنیم لوازم بهداشتی مورد نیاز مدارس به ویژه تهویه مطبوع کلاس ها را تامین کنیم تا اگر یک موج جدید بیاوریم، ما می توانیم مشکل را مدیریت کنیم.” شما دوباره به آموزش مجازی برگردید.

وی با بیان اینکه تمامی مقاطع ابتدایی و متوسطه دوم در ۲۳ فروردین ماه سال جاری بازگشایی شدند، گفت: با توجه به تمهیدات وزارت بهداشت و سایر دستگاه های خدمات رسان امیدواریم تا مهرماه بتوانیم این پیک را پشت سر بگذاریم و با چالش مواجه نشویم. “

رضایی با بیان اینکه واکسیناسیون اجباری و داشتن کارت واکسیناسیون به عنوان پیش نیاز ثبت نام دانش آموزی وجود ندارد، گفت: آموزش و تامین سلامت حق دانش آموزان است بنابراین توصیه ما این است که دانش آموزان براساس مصوبات ستاد ملی کرونا واکسینه شوند. اما هیچ الزامی برای آن وجود ندارد و ثبت نام دانش آموزان در مدارس را مشروط به واکسیناسیون نکردیم.

انتهای پیام