وارکی: بازیکنان باید تا جام جهانی بحث و جدل برای مردم را متوقف کننداین کارشناس فوتبال می گوید: مجموعه بازیکنان و مربیان فعلی که تیم ملی را تشکیل می دهند باید به خاطر مردم و شادی آنها با یکدیگر همکاری کنند و جلوی اختلافات را بگیرند.

حسین ورکی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران درباره نیمکت نشینی دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ایران و شرایط نامناسب این تیم در آستانه جام جهانی اظهار داشت: این شرایط باید مدیریت شود. به نظر می رسد اسکوچیچ وضعیت فعلی را مدیریت می کند. هیچ کس بهتر از اسکاچ نیست که اوضاع را آرام کند. او ممکن است نتواند این کار را در کرواسی انجام دهد، اما می تواند از شخصی برای صحبت با بازیکنان، تسلط بر شرایط و تغییر وضعیت فعلی استفاده کند.

وی با بیان اینکه اسکوچیچ برای ارتباط با بازیکنان تیم ملی باید از افرادی قابل اعتماد و قابل قبول استفاده کند، گفت: این فرد از نظر تجربه و سن می تواند از اسکوچیچ بزرگتر باشد و ارتباط مناسبی با اسکوچیچ داشته باشد. و در نهایت وضعیت تیم را با هم به روز کنیم.

وارکی که در جام جهانی ۲۰۰۶ دستیار برانکو ایوانکوویچ بود، گفت: من به این مقایسه اعتقادی ندارم. مشکل تیم ملی در سال ۲۰۰۶ مدیریت بود. قبل از جام جهانی مشکلی نداشتیم اما با افزایش اختلافات سازمان تربیت بدنی و فدراسیون آن زمان مشکلاتی به وجود آمد. تیم ملی در جام جهانی زمانی به مشکل خورد که بازیکنان متوجه شدند فیفا رئیسی ندارد.

سرمربی سابق تیم ملی بازیکنان و مربیان تیم ملی را به اتحاد دعوت کرد و گفت: باید با این موضوع کنار بیایند که این گروه تا جام جهانی در کنار هم هستند و به خاطر مردم با یکدیگر همکاری کنند.

وی درباره اظهارات برخی کارشناسان مبنی بر حذف بازیکنان رقیب از تیم ملی گفت: الان وقت این حرف ها نیست. شاید پس از جام جهانی این اتفاق بیفتد، اما اکنون زمان تسلیم شدن نیست. اگر می خواهند کسی را حذف کنند، باید گروهی را حذف کنند. ترک گروه آسان نیست زیرا هر دو گروه بازیکنانی باثبات و تاثیرگذار هستند. نمی توان در این مورد تصمیم گیری کرد. این مشکل باید مدیریت شود.

وارکی تاکید کرد: دوست دارم بازیکنان ما بدانند وظیفه شان چیست. بازیکنان نباید درگیر مسائلی شوند که به آنها مربوط نمی شود. اگر مشکلی وجود دارد آن را به بعد از جام جهانی موکول کنید. البته مشکلات فقط مربوط به بازیکنان نیست. کمیته فنی هم با هیات مدیره مشکل دارد. فوتبال مثل یک خانواده بدون پدر است. رئیس اتحادیه اختیارات پدر را دارد. فوتبال به یک مدیر قوی نیاز دارد.

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه یک گروه ۲۸ تا ۲۹ نفره خود را کاپیتان تیم ملی می دانند، گفت: چیزی بالاتر از تیم ملی نیست. این اشتباه است که خود را بزرگ بدانیم. سرپرست تیم باید عالی باشد و در مورد مشکلات جامعه صحبت نکند. من هرگز چنین بازیکن بزرگی ندیده بودم. اگر بزرگ بود این اتفاقات نمی افتاد. حالا که این اتفاقات افتاده یعنی بازیکن بزرگی بالاتر از تیم ملی نیست.

انتهای پیام