وارکا: کی روش و گواردیولا نمی توانند کاری بکنند/ اتحادیه نداریم!سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران می گوید انتخاب گواردیولا و کی روش در شرایط فعلی به جای اسکوچیچ پاسخگوی نیاز ایران نیست چرا که تا جام جهانی فرصتی نمانده است.

حسین فراقی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران در پاسخ به اینکه آیا با نظر برخی کارشناسان مبنی بر حذف اسکوچیچ از تیم ملی در این مرحله و انتخاب مربی دیگری از جمله کی روش موافق است؟ گفت: تا الان بهترین مربی دنیا را آورده ام، موافق نیستم. من شخصا با این موضوع موافق نیستم. من کاری به اسم ها ندارم چه گواردیولا و چه کی روش را بیاورند، کاری از دستشان برنمی آید و زمان آن مناسب نیست و باید ادامه پیدا کند. مهم این است که در اولویت اول تیم ملی را در نظر بگیریم و حمایت کنیم.

شرایط عالی در جام جهانی نخواهیم داشت

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید با توجه به زمان کم ایران شرایط ایده آلی در قطر داشته باشد، گفت: فکر نمی کنم در جام جهانی شرایط ایده آلی داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ در پاسخ به اینکه شاید به دلیل مسابقات جام جهانی در مسابقات باشگاهی، تیم ملی در شرایط انفرادی خوبی قرار داشته باشد اما آیا ایران از نظر شرایط به شرایط ایده آل خواهد رسید. تیمی بودن یا نبودن، گفت: معتقدم از نظر تیمی در مشکل هستیم. شاید بازیکنان شرایط خوبی دارند و بیشتر در اروپا هستند و بیشتر مسئولیت تیم بر دوش آنهاست، اما فکر نمی کنم خدمه و مردم از تیم راضی باشند. توکل ما به خدا

اردوی تیم در قطر مثل یک دیدار بود

وی درباره اردوی تیم فوتبال ایران در قطر که با نارضایتی بازیکنان همراه بود و تیم ملی مقابل الجزایر بازی نه چندان خوبی انجام داد، گفت: به هر حال فکر می کنم اخبار، اطلاعات، تصاویر و برنامه ها. آنچه در رسانه ها در مورد قطر گفته شد راضی کننده است.ما حداقل یک بازی در این بازی انجام دادیم.کشور.شاید اگر در قطر نبودیم خود بازی اتفاق نمی افتاد.به جز خود بازی، اردو راضی کننده نبود. همه بخش ها اعم از بازیکنان و کادرفنی به این موضوع اذعان دارند، پس واضح است که قضاوت در مورد ارتش قطر درست بوده است، اتفاقاتی که در قطر رخ داد و بازیکنان بیشتر شبیه به گشت و گذار به این کشور رفتند.

وی در پاسخ به سوالی درباره حضورش در اردوی قطر به عنوان مربی تیم ملی ایران گفت: باید شرایط بررسی شود. گاهی باید موقعیت های بد را انتخاب کرد. این اردو شاید بهتر از هیچ بود. البته کادر برای تشکیل ارتش برای مناطق دیگر برنامه ریزی کرد که انجام نشد. در حال حاضر از مناطق کمپینگ و بازی بسیار استقبال می شود. گاهی باید شرایط بدتری را انتخاب کرد. در واقع این وضعیت بهتر از هیچ است.

اگر ارتش تهران بود بهتر بود

سرمربی و بازیکن سابق تیم ملی ایران با یادآوری نارضایتی بازیکنان از تصمیم سرمربی تیم ملی برای برپایی اردو در قطر خاطرنشان کرد: اگر شرایط ایده آل نباشد، انتقاداتی هم وجود دارد. به نظر من دستگاه ها، بازیکنان و مردم حق انتقاد دارند. ما و بازیکنان می گوییم اگر اردو در تهران بود حداقل در تهران در شرایط جوی بهتر تمرین می کردند و اتفاقات اخیر هم از نظر جسمی و هم روحی نمی افتاد.

وی گفت: زمان زیادی تا جام جهانی باقی نمانده است. این کار به دلیل جریمه ها و مشکلات کار آسانی نیست.

فراقی در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد ضعیف ایران به اردو مربوط می شود یا به مشکلات گذشته، درباره شکست ایران مقابل الجزایر در بازی دوستانه مقابل الجزایر گفت: فکر می کنم از جایی ضعیف شدیم که بازیکنان اصلی ما خط دفاعی نداشتند. خلیل زاد و کنعانی ها به دلیل مصدومیت و انکار از دست دادند. این دو از زمان پرسپولیس به خوبی با هم کار کردند.

ایران در مقابل الجزایر قدرتی نداشت

سرمربی سابق تیم ملی ایران افزود: مقابل الجزایر قدرت چندانی نداشتیم. از نظر آمادگی تیم خوب نبود چون بازیکنان یک فصل خسته و بیزار از فوتبال بازی کردند و شور و نشاطی وجود نداشت. ضمن اینکه الجزایر با وجود غیبت چند بازیکن کلیدی یکی از تیم های خوب آفریقاست و از ما سالمتر بود. ایران هم فاقد قابلیت دفاعی و هم تهاجمی بود. حریف هم از نقاط ضعف ایران استفاده کرد و در یک حرکت خوب فقط دو سه موقعیت گل داشتیم و بازی مساوی شد اما در ادامه مسابقه را باختیم. اما منظورم برد یا باخت در بازی تدارکاتی نیست.

وی با اشاره به وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیونی نداریم که تصمیم بگیرد. ما پول نداریم حمایت های وزارت ورزش باید از نظر مالی و سیاسی باشد. اما ما خواهان دخالت کمتر دولت هستیم و دوست داریم دولت وارد ورزش نشود. همه چیز در اختیار فدراسیون فوتبال است.

انتهای پیام