هیچ موردی از سرخک در خوزستان و اتباع خارجی مشاهده نشده استایسنا/ خوزستان معاون بهداشتی دانشگاه جندی شاپور اهواز با اشاره به اقدام برای واکسیناسیون سرخک در بین مهاجران و افراد دارای پوشش کم ایمن سازی گفت: تاکنون موردی از سرخک در خوزستان و اتباع خارجی در استان نداشته ایم.

دکتر سید محمد علوی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۶۹۹ نفر به مراکز درمانی، کلینیک های تنفسی و بیمارستان های استان خوزستان مراجعه کردند که تعداد مراجعه کنندگان به این مراکز نسبت به روزهای گذشته تغییری نداشته است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: بر اساس آزمایش های انجام شده ۲۹۶ بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در استان خوزستان شناسایی شدند که نسبت به روز گذشته ۵۹ نفر افزایش داشته است. در این مدت ۱۰ بیمار به بیمارستان های خوزستان منتقل شدند و تعداد موارد جدید درمانی نسبت به روز گذشته ۷ مورد کاهش یافت. طی ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر از مردم شهرستان نیز بر اثر بیماری عروق کرونر قلب جان خود را از دست دادند که نسبت به روز قبل سه برابر شده است.

علوی بیان کرد: روند بیماری در خوزستان با نوسانات نسبی نسبتاً پایدار و مطلوب است، هرچند بیماری در کشور و خوزستان پس از تعطیلات نوروزی و ترافیک سنگین اندکی افزایش یافت، اما روند بستری و فوت نسبتاً پایدار است و پیش بینی می شود در روزهای آینده به ثبات بیشتری دست خواهیم یافت و البته شرط ثبات در این موارد رعایت پروتکل های بهداشتی و تکمیل پوشش واکسیناسیون است.

وی گفت: پوشش واکسیناسیون علیه کرونا در خوزستان کمی کمتر از میانگین کشوری است. علاوه بر این، واکسیناسیون در روزهای اخیر چندان مورد استقبال قرار نگرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه گندی‌ساپور اهواز با اشاره به هشدارها در مورد سرخک گفت: در سال ۱۳۷۷ حذف سرخک در ایران اعلام شد، همانطور که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛ در سال ۱۳۷۷، بیماری سرخک در ایران حذف شد. البته حذف بیماری به معنای پوشش بیش از ۹۵ درصد واکسیناسیون است که در ایران و خوزستان انجام شد.

وی در یک برنامه تلویزیونی گفت: در چند روز گذشته به دلیل پوشش کم واکسیناسیون سرخک در همسایه شرقی ایران، شیوع بیماری در این کشور رخ داده است. با توجه به اینکه مهاجران برای کار به خوزستان می آیند، مرکز بهداشت خوزستان تمایل زیادی به شناسایی افراد کم پوشش برای تکمیل واکسیناسیون خود داشته است. خوشبختانه تاکنون موردی از سرخک در خوزستان و اتباع خارجی در استان نداشته ایم.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر