هیچ رابطه ای بین افزایش سرقت و خلاء قانونی وجود نداردیکی از وکلای دادگستری با بیان اینکه اگر بخواهیم شاهد کاهش جرایم به ویژه شاهد باشیم، گفت: فکر نمی‌کنم ارتباطی بین خلاء قانونی و افزایش سرقت‌ها وجود داشته باشد، زیرا ما هیچ خلأ و کمبودی نداریم. دزدی باید مشکلات معیشتی مردم را حل کنیم.

عبدالصمد خرماشی در گفت وگو با ایسنا، مربوط به افزایش موارد سرقت وی گفت: میزان سرقت به دلیل مشکلات اقتصادی همواره بالا بوده است و این افزایش تنها به روزهای پایانی سال محدود نمی شود. از جمله جرایمی که در سال های اخیر به طور مداوم افزایش یافته است، جرم سرقت به دلیل مشکلات اقتصادی، فقر و فلاکت است.

وی اظهار داشت که در قانون وی گفت: برای سارقان تسلی وجود ندارد. در قانون مجازات اسلامی ما سرقت و سرقت های معمولی داشته ایم، فکر نمی کنم ارتباطی بین خلاء قانونی و افزایش پرونده های سرقت وجود داشته باشد، زیرا ما هیچ باطلی نداریم. اصلاً در این زمینه کمبود وجود دارد.»

این وکیل دادگستری با بیان اینکه آنچه در سال های اخیر ثابت شده است این است که هر چه مشکلات اقتصادی بیشتر باشد، تعداد جرایم نیز بیشتر می شود و سال هاست که جرم شناسان و محققان بر این موضوع تحقیق می کنند که فقر یکی از عوامل اصلی وقوع جرم به ویژه سرقت است. ” او گفت. به همین دلیل است که فکر نمی‌کنم خلاء قانونی یا عدم مجازات یا مماشات برای سارقان داشته باشیم.

خرمشاهی و در پایان گفت: اگر قرار است شاهد کاهش جرایم به ویژه سرقت باشیم، باید مشکلات معیشتی مردم را حل کنیم. البته کسی که دزدی می کند می داند که مجازات می شود، اما مجبور است و فشار فقر مالی او را دچار این مجازات می کند.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر