هوچنیک ابتهاج: دلم پر از خون است!هوشنک ابتهاج (ح. سایه) در واکنش به کشتار کودکان فلسطینی در غزه گفت: قلب من خون است.

این شاعر پیشکسوت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان فلسطین (ایسنا)، در پی کشتار فلسطینیان در نوار غزه و فجایعی که این روزها به دست رژیم صهیونیستی رخ می دهد، گفت: این روزها این تصاویر سیاه را می بینم. و قلبم خون می شود و در مورد آنها صحبت می کنم. خون ریزی ضرری ندارد. در این خونریزی، یک طرف و طرف دیگر با دست خالی اصرار می کنند و جهان در کمال بی تفاوتی چشم بر آن می بندد.

در ادامه این گفت و گوی کوتاه ابتهاج که از مصاحبه با رسانه ها خوشش نمی آید، گفت: کلا همه دنیا اینطوری شده و نسبت به هر موضوعی که اینطوری می شود بی تفاوت است. سیاستمداران جهان تابع شرکت های ملی و تجاری خود هستند و به همین دلیل جلوی این جنایات را نمی گیرند.

این شاعر و ترانه سرای پیشکسوت همچنین گفت: وقتی دنیا برای اتفاقی هیجان زده می شود، الان هم باید همین طور باشد. در طول تاریخ، هر زمان که بشر می خواست کاری انجام دهد، ذینفعان آن را ترک نمی کردند.

چند پاراگراف بالا، سخنان هوشنگ ابتهاج (سایه) است که هشت سال پیش در واکنش به کشتار کودکان غزه توسط رژیم صهیونیستی به ایسنا گفت و در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۳ در ایسنا منتشر شد. اکنون هشت سال است. پس از آن واقعه، ابتهاج دنیا را ترک کرد در روزهایی که دنیای جدید شاهد کشتار کودکان در غزه بود.

انتهای پیام