هند: عادی سازی روابط با چین بدون حل تنش های مرزی اتفاق نمی افتدوزیر امور خارجه هند گفت تا زمانی که استقرار قابل توجه نیروها در امتداد مرز مورد مناقشه هند و چین وجود داشته باشد، روابط با پکن عادی نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، سوبرهمانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند امروز (جمعه) پس از دیدار سه ساعته با وانگ یی، همتای چینی خود در دهلی در جمع خبرنگاران گفت: اختلافات و تنش ها در مرزها با روابط عادی تناسبی ندارد و باعث می شود. صدق نمی کند. .

وانگ یی روز پنجشنبه طی یک پرواز اعلام نشده وارد دهلی شد. او بالاترین مقام چینی است که از زمان درگیری های مرزی در منطقه لاداخ در ژوئن ۲۰۲۰ که حداقل ۲۰ سرباز هندی و چهار سرباز چینی کشته شدند، به هند سفر کرده است. این درگیری به روابط دو کشور آسیب جدی وارد کرد.

وانگ یی همچنین با آجیت دوال، مشاور امنیت ملی هند دیدار کرد.

هیچ یک از طرفین پرواز را قبل از ورود وانگی به دهلی در اواخر روز پنجشنبه اعلام نکرده بودند.

جیشانکار با اشاره به وخامت روابط هند و چین و اهمیت هماهنگی سیاست های خارجی و دفاعی گفت: کمتر کسی انتظار چنین تغییر شگرفی را در روابط هند و چین در دو سال گذشته داشت. یکی از مسئولیت های اصلی دیپلماسی هند ارائه گزینه های مختلف برای چنین احتمالاتی است.

دیپلمات های ارشد در مورد تنش های مرزی و همچنین حمله روسیه به اوکراین گفتگو کردند. هند و چین روسیه را کشوری دوست می‌دانند و درخواست‌های غرب برای محکوم کردن حمله روسیه به اوکراین را رد کرده‌اند.

وانگوه پیش از سفر به هند به پاکستان و افغانستان سفر کرده بود و قرار است پس از هند به نپال سفر کند.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر